7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, #3 – BJET
test-drive

registration

    Name *

    Surname *

    Email *

    Company name *

    Phone number *

    Choose ready-to-go solution *

    Thank you for registering!

    We will send a confirmation email in a few minutes. If you have not received our email, please contact us at info@bjetpro.com.

    Close

    back

    7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, #3

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за дві хвилини

    7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, #3

    Нові реалії: бізнес без стабільного енергопостачання

    Україні знадобиться кілька діб вдаватися до віялових відключень електроенергії, поки буде ліквідовано наслідки російської ракетних атак на енергетичну інфраструктуру 10 та 11 жовтня.

    Про це повідомив очільник “Укренерго” Володимир Кудрицький.

    “Відключення будуть по “кілька годин, не більше”. Це абсолютно стабільний і безпечний для енергосистеми процес, який покликаний зберегти баланс в енергосистемі і пришвидшити відновлення електромереж”, – оптимістично наголосив Кудрицький.

    Водночас, вже очевидно, що атаки ворога на енергетичну інфраструктуру України триватимуть. Тож у ці дні бізнес масово вирішує питання забезпечення принаймні частини процесів засобами резервного живлення та корегує розклади і формати роботи підрозділів компаній.

    Експорт послуг: галузь IT дала майже половину

    За 8 місяців поточного року експорт IT зріс на 16% порівняно з аналогічним періодом торік. Частка IT в загальному експорті послуг за серпень склала 48%.

    Про це йдеться в дослідженні Opendatabot.

    Згідно з дослідженням, ІТ — це чи не єдина сфера, яка зараз має позитивну динаміку.

    Загалом експорт послуг за 8 місяців цього року зменшився на 6% порівняно з відповідним періодом торік — з 11,4 млрд до 10,7 млрд.

    Експорт товарів за період зменшився на 31% порівняно з відповідним періодом того року — з 38,6 млрд. до 26,6 млрд. Здебільшого скорочення відбулося за рахунок зменшення більш ніж удвічі експорту металів.

    Почалася позитивна динаміка у експорті сільськогосподарської продукції — у серпні він зріс на 34% щодо липня. Але порівняно з серпнем 2021 року виторг від сільськогосподарського експорту впав на 24%.

    Великий бізнес: майже 11 мільярдів податків за місяць, але…

    У вересні великий бізнес сплатив до державного бюджету 10,7 млрд. грн. податків.

    Про це повідомляє Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

    Зокрема, до держбюджету надійшло 7,2 млрд. грн. податку на додану вартість, 1 млрд. грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів, 0,5 млрд. грн. податку на прибуток.

    Симптоматично, що місяцем раніше, у серпні, великі платники податків сплатили до державного бюджету у півтора раза більше – 16,3 млрд грн.

    Економіка за дев’ять місяців війни: суттєве просідання

    Мінекономіки… оцінює падіння ВВП минулого місяця, як і у серпні, в межах 35% (±2%). Загалом, за підсумками перших трьох кварталів 2022 року, падіння ВВП в Україні оцінюється на рівні 30%.

    Як для мирного часу така ситуація виглядала б катастрофою, але в умовах воєнного часу та регулярної фінансової підтримки західними партнерами колапс держави не відбувся. Урядовці навіть зуміли помітити ознаки оздоровлення деяких галузей.

    Зокрема, одним із чинників, що мав позитивний вплив на економічні показники, в Мінекономіки вважають покращення динаміки транспортних перевезень, завдяки чому в вересні український експорт у грошовому еквіваленті зріс більш ніж на 23% порівняно з серпнем.

    Відмічають у міністерстві і стабілізацію цін на пальне, що сприяло зниженню інфляційного тиску на економіку на тлі падіння зовнішніх цін, особливо на енергоносії.

    Також спостерігається покращення очікувань бізнесу щодо перспектив своєї економічної діяльності, хоча вони все ще і залишаються песимістичними (46,1 у вересні проти 44,1 у серпні).

    Малий та середній бізнес: є пожвавлення

    Індекс активності бізнесу (UBI) у вересні трохи зріс порівняно з літом, що свідчить про зменшення негативних очікувань малого та середнього бізнесу.

    Про це свідчать результати восьмого опитування «Стан та потреби бізнесу в умовах війни», проведеного проєктом “Дія. Бізнес” спільно з Центром розвитку інновацій, Офісом з розвитку підприємництва та агентством Advanter Group.

    Згідно із даними опитування, у вересні повністю або майже не працювали 33,8% підприємств малого та середнього бізнесу. У червні цей негативний показник був суттєво більшим – 46,8%.

    Водночас вже 8% підприємств вказують на те, що їхні обсяги робіт зросли навіть порівняно з довоєнним періодом.

    Опитування проведено наприкінці вересня, в ньому взяли участь 863 власники та СЕО підприємств МСБ.

    Іноземним спеціалістам дозволили вести бізнес віддалено

    Парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт про особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів (реєстр №5270).

    Документ дозволить іноземцям та особам без громадянства, які набули статусу електронного резидента та зареєстрували себе фізичною особою-підприємцем, вести підприємницьку діяльність та сплачувати податки в Україні, не залишаючи країни проживання (перебування).

    Зокрема, електронні резиденти України зможуть:
    • зареєструватися як ФОП 3 групи через мобільний застосунок без фізичної присутності на території країни;
    • відкрити банківський рахунок для підприємницької діяльності онлайн;
    • автоматизовано сплачувати єдиний податок у розмірі 5% від суми доходу.

    Щоб отримати статус е-резидента, іноземець має подати заяву на порталі е-резидентства та пройти перевірку згідно з чинним законодавством у СБУ та МВС. Обов’язковим для отримання статусу є ідентифікація та верифікація особи в консульській установі.

    Після цього іноземець отримує ІПН, статус е-резидента та електронний підпис. Надання статусу та доступ до адміністративних послуг надається через портал «Дія» за допомогою використання е-резидентом “Дія. Підпис”.

    Американський бізнес вважає, що війна закінчиться наступного року

    Більшість компаній-членів Американської торгової палати в Україні вірить у завершення війни наступного року і перемогу України.

    Про це заявив президент АТП в Україні Андрій Гундер.

    “Ми бачимо сигнали, що бізнес вірить в Україну і в її перемогу. 77% компаній (членів Американської торгової палати в Україні – ред.) прогнозують, що війна закінчиться у наступному, 2023 році, і 92% компаній вірять, що Україна переможе у війні”, – сказав Гундер.

    За його словами, на тлі цих позитивних прогнозів американські компанії вже зараз розпочинають конкретне планування на період масштабної повоєнної відбудови України. За словами Гундера, третина компаній вважає, що відбудова триватиме п’ять років, ще третина прогнозує, що на це знадобиться десять років.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C