Спілкуємося з ринком: BJet на IFRS Forum-2022 – BJET
test-drive

registration

    Name *

    Surname *

    Email *

    Company name *

    Phone number *

    Choose ready-to-go solution *

    Thank you for registering!

    We will send a confirmation email in a few minutes. If you have not received our email, please contact us at info@bjetpro.com.

    Close

    back

    Спілкуємося з ринком: BJet на IFRS Forum-2022

    Чотириденний форум “На шляху до Перемоги та сталого розвитку” 12–15 липня проводить Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України.

    BJet на IFRS Forum-2022

    Антон Піскун, менеджер продуктів BJet, один із провідних українських експертів з міжнародної ERP-платформи Odoo, виступив на форумі в модулі “Діджиталізація професії / Альтернативи 1C/BAS”.

    Участь у цьому модулі взяли майже чотири сотні професіоналів – бухгалтерів і аудиторів – абсолютна більшість із яких не сумнівалися в доцільності заміни російського софта-монополіста 1C/BAS на нові продукти. Учасники зібралися обговорити шляхи для поступового охоплення цими змінами більшості бізнесу. Адже завдання непросте – до 24 лютого 2022 року користувачами 1C/BAS були понад 90% українських компаній.

    Як констатував Антон Піскун, складність переходу ринку на аналоги російського софта 1C (та його перейменованої версії BAS) – у тому, що за три десятиліття російської експансії сформувалась стійка звичка більшості бухгалтерів до цього софта. А ще – розвинута інфраструктура 1C. Це й навчання на 1C студентів у всіх вищих навчальних закладах. Це й викладання 1C на всіх курсах бухгалтерів. Це й багато компаній-інтеграторів та розробників для “допилювання” всього, чого компаніям бракує в 1C/BAS.

    Із початком повномасштабної війни Росії проти України дедалі більше власників бізнесу та бухгалтерів відчувають аморальність і небезпечність використання бізнесом систем із російським бекграундом. Тому в країні різко зросло зацікавлення альтернативами 1C/BAS, і частина компаній уже нині переходить на них.

    Але процес ще не став лавиноподібним, як це було б логічно за нинішніх обставин. І справа не лише в потребі у певних витратах на впровадження нового софта. Наразі є низка перешкод, констатував менеджер продуктів BJet, які гальмують відмову багатьох компаній від 1C, але які цілком реально здолати.

    Перш за все – це елементарний страх змін, зазначив експерт. Бухгалтерській спільноті просто слід прийняти як очевидне: раніше чи пізніше, але практично кожній компанії доведеться замінювати 1C на інший софт (реально інший, а не щораз нові клони 1C, замасковані іншими брендами). То навіщо це відкладати?

    Друге – на ринку вже з’явились і розвиваються хороші українські заміни 1С та українські версії західних продуктів, але побіжно ознайомившись із ними, бухгалтери нерідко їх відкидають. Мовляв, усі – гірші за 1C. Насправді це не так. Звісно, ніхто не стверджує, що наявні сьогодні альтернативи 1С/BAS є ідеальним програмним забезпеченням. Але ж так само не є ідеальною і 1C – саме тому її майже всі допилюють-дописують під свої потреби! Тож для того, щоб прийняти нові програми, слід просто перестати шукати в них пряме повторення 1C і вважати вадою їхню дещо відмінну від 1C архітектуру та філософію. Головне ж – щоб новий софт виконував завдання компанії і робив це з дотриманням законодавства. А освоїти інший софт можна в доволі стислі терміни – просто ненадовго доклавши зусилля.

    Третє важливе для подолання недовіри професійної спільноти – налагодити таку інформаційну та освітню підтримку нових продуктів, до якої звикли користувачі 1C. Це потребує певного часу, але відповідні процеси вже йдуть. Зокрема, нині дедалі більше навчальних закладів, що готують бухгалтерів, запроваджують курс Odoo як однієї з найперспективніших світових платформ для розвитку в Україні.

    Четверте завдання для компаній-розробників – розбудувати широку мережу компаній-інтеграторів нових програм для бізнесу. Зокрема, домовлятися про переорієнтацію з компаніями, які досі впроваджували для своїх клієнтів 1C/BAS. Ринок у нас великий, вистачить усім. Наразі ж кільком компаніям-розробникам такого софта бракує людських ресурсів, щоб одночасно забезпечити потреби понад 90% компаній, які “сидять” на рішеннях, побудованих на російських платформах.

    І останнє, на думку експерта, що не завадить для полегшення масового переходу бізнесу на нове програмне забезпечення – то це оптимізувати наше податкове законодавство. Адже чимало його принципів, реалізованих в 1C (і які змушені реалізовувати розробники альтернативного софта), насправді не використовують у розвинутих економіках світу. Частина функціоналу 1C з цього погляду є просто зайвою. Непотрібність клонувати його у всіх альтернативних рішеннях спростила би перенавчання бухгалтерів та здешевила б самі продукти.

    Крім менеджера продуктів BJet, експерта з Odoo Антона Піскуна, в модулі “Діджиталізація професії/Альтернативи 1C/BAS” виступили і представники деяких інших українських та західних компаній-розробників, готових звільнити бізнес від тотальної 1C/BAS-залежності.

    IFRS Forum-2022 “На шляху до Перемоги та сталого розвитку” триває. Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України вже анонсувала, що активно просуватиме ідеї, які об’єднали учасників форуму.