7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #35 – BJET
Sale Banner Mobile Sale Banner

    
   
   
   

    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #35

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #35

    Курс – близько 40 грн./дол. Анонсують більший, але без “екстріму”

    Кінець травня запам’ятався знаковими подіями на валютному ринку. Для задоволення попиту на валюту в останній тиждень місяця Національний банк продав 1,09 млрд. дол. Попри рекордні обсяги валютних інтервенцій курс долара, здається, уже закріпився на рівні понад 40 грн. З початку 2024 року американська валюта подорожчала на 2,3 грн або на 6%.

    У перші дні червня ситуацію на ринку вдалося стабілізувати, проте подальша девальвація гривні виглядає майже невідворотною. Питання лише в її темпах.

    Дії Нацбанку відіграватимуть вирішальну роль. “Курс буде рухатися вслід за активністю НБУ та його обсягами продажу валюти на міжбанківському ринку. Нацбанк, скоріш за все, продовжуватиме поточну стратегію операцій на ринку”, – зазначає керівник служби продажу казначейських продуктів банку “Авангард” Юрій Крохмаль.

    Наразі подальша девальвація гривні виглядає майже невідворотною. Водночас вона відбуватиметься поступово, адже Нацбанк прагнутиме зберегти привабливість інструментів у гривні – депозитів та ОВДП.

    Опитані “Економічною правдою” аналітики очікують, що влітку курс становитиме 40-41 грн. за дол. “За нашими оцінками, Нацбанк бачить середній річний курс долара в межах 40,2-40,5 гривні (попередній прогноз – 39 гривень). Тож він спокійно даватиме своєму прогнозу здійснитися з імовірною девальвацією гривні до 42 за долар до кінця 2024 року”, – додає Паращій.

    Уряд підтримав бронювання в “Дії” – стартує на початку липня

    Уряд підтримав постанову щодо запровадження електронного бронювання від мобілізації в застосунку “Дія”, повідомив віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

    Робота над функціоналом для запуску послуги займе три–чотири тижні, розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко під час форуму “Гроші для Перемоги” від Forbes Ukraine 30 травня.

    За словами Федорова, на першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони.

    Якщо бізнес чи державний орган має право на бронювання, керівник через портал “Дія” може подати списки працівників та засвідчити електронним підписом заяву.

    Далі “Дія” автоматично перевірить по реєстрах, чи справді людина працевлаштована офіційно і чи є про неї дані в базі “Оберіг”. 

    “Якщо все ок, працівника заброньовано. Весь процес триватиме годину”, – повідомив віцепремʼєр. Керівник отримає відповідь про бронювання працівника в кабінеті на порталі “Дія”, а в людини оновиться про це інформація в “Резерв+”.

    Якщо в бронюванні відмовили, керівник також отримає відповідь у кабінеті в “Дії”.

    “Орієнтовно запустимо послугу на початку липня. Цифровізуємо один із найскладніших процесів, бета-тест скоро”, – написав Федоров.

    Експертне середовище закликає владу відмовитись від ідеї “кешбеку на українське”

    Дев’ять аналітичних центрів України закликали владу відмовитися від “кешбеку на українське” через обтяжливе навантаження на держбюджет.

    Про це повідомляє об’єднання аналітичних центрів “Економічна експертна платформа”.

    Так, на думку аналітичних центрів реалізація запропонованого механізму підтримки вітчизняних виробників є фінансово обтяжливою для Державного бюджету та доволі складною в адмініструванні.

    Крім цього, будуть порушені конституційні права громадян України в частині отримання доступу до їх приватного життя, а саме їх покупок.

    На думку аналітиків, несправедливий механізм кешбеку, який діє суто через торговельні мережі, надалі викривить умови конкуренції на роздрібному ринку. Такий механізм завдасть шкоди дрібним виробникам та реалізаторам і у такий спосіб надалі посилить ринкову владу великих роздрібних мереж. 

    “Зважаючи на зазначене, аналітичні центри закликають представників влади відмовитись від контрпродуктивної для економіки країни ідеї щодо запровадження кешбеку за придбання українських товарів та зосередитись на інституційних покращеннях умов ведення бізнесу в Україні, зокрема реалізації важливих проєктів по перезавантаженню БЕБ, ДПС, ДМС”, – йдеться у повідомленні.

    Вимкнення електрики збільшують відвідуваність ресторанів/кафе, та “б’ють” по сервісах доставки

    В умовах стабілізаційних і аварійних вимкнень електроенергії в столиці зростає відвідуваність кафе і ресторанів, а також самовивіз. 

    Про це повідомила директор аналітичного центру “Ресторани України” Ольга Насонова, передає “Інтерфакс-Україна”.

    “Уже є певний досвід роботи ресторанів в умовах вимкнень. Насамперед, більшість уже має генератори, тому працюють і без електрики… Якщо в районі з вимкненнями у всіх електроплити – зростають і відвідуваність, і самовивіз”, – сказала вона.

    Насонова додала, що в умовах вимкнень електроенергії сервіс доставки, на відміну від самовивозу, не зростає. “Часто одночасно з електроенергією дуже швидко зникає зв’язок, тому зробити замовлення й отримати його проблематично. Але однозначно зростає самовивіз”, – уточнила експерт.

    Вона також відзначила феномен кафе-коворкінгів. “Генератори, що працюють біля кав’ярні, незважаючи на дирчання, приваблюють людей. Значить, кав’ярня працює, можна поїсти-випити та попрацювати. Кількість тих, хто працює у ресторанах під час вимкнень, також збільшується”, – сказала експертка.

    Тим часом виробничий бізнес відчуває вимкнення електроенергії дуже гостро. Ось характерний приклад з однієї зі статтей: “Керівник однієї з друкарень середнього розміру на заході країни в коментарі для ЕП зазначає, що генератори на їхньому підприємстві здатні забезпечити роботу тільки одного станка, тоді як решта вісім простоюють. Стабільна робота підприємства можлива лише в години без відключень світла”.

    Ціни підвищуватиме третина виробників

    Кожне третє промислове підприємство у найближчі три місяці очікує на зростання відпускних цін своєї продукції. 

    Про це свідчить дослідження Держстату.

    Наразі у чверті промислових підприємств кількість замовлень зменшилася, а 59% – завантажені відповідно до сезону. Та не зважаючи на таку завантаженість 39% керівників підприємств оцінюють кількість замовлень як суттєво меншу за звичайну.

    При цьому, 98% респондентів вказали, що, на їх думку, експортного попиту нині немає.

    Більшість опитаних керівників також зазначили, що найближчим часом досить важко прогнозувати роботу бізнесу.

    За оцінкою керівників та менеджерів промислового сектору в цілому по Україні, обсяг виробництва зріс у 25% компаній і не зазнав жодних змін у 50%. 

    Освітня програма для підприємців-переселенців 

    Стартує національна практична освітня програма “Компас: рестарт та розвиток бізнесу”, щоб надати знання та підтримати підприємців, які змушені релокуватися через повномасштабне російське вторгнення.

    Про це повідомляє Мінцифри. 

    Майже 8 тисяч підприємств змінили регіон своєї реєстрації від початку повномасштабної війни. Саме тому створили програму для підприємців — внутрішньо переміщених осіб, щоб надати їм знання й поштовх для відновлення власної справи. 

    Програма містить теоретично-практичні тренінги, фідбек-сесії та нетворкінг, а також доступ до необхідних ресурсів для успішного ведення бізнесу в нових умовах”, — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерії Іонан.

    Участь у Програмі можуть взяти 220 представників мікро-, малого та середнього бізнесу, а також самозайняті особи з-поміж ВПО, що планують розвинути або перезапустити власний бізнес.

    Навчання триватиме з 11 липня до 31 жовтня 2024 року в онлайн-форматі.

    Спікерами та менторами Програми стануть власники бізнесу, експерти з бухгалтерської справи, юристи та психологи.

    Дедлайн подання заявки на участь – 30 червня. Дізнатися більше про проєкт можна за посиланням. Долучайтеся до онлайн-презентації Програми 20 червня о 15:00 (реєстрація обов’язкова) та дізнавайтеся подробиці від організаторів проєкту. Реєстрація на захід — за посиланням

    Фінсько-український венчурний фонд інвестуватиме в defence-стартапи

    Фінсько-українська інвестиційна компанія Double Tap Investments, яка розпочинає свою діяльність 7 червня, оголосила про рішення інвестувати в українські стартапи у сфері оборонних технологій. 

    Про це йдеться в пресрелізі Double Tap Investments. Про які суми інвестицій може йтися, інвесткомпанія не повідомила.

    Як пояснила Double Tap Investments, рішення інвестувати в український сектор оборонних технологій зумовлене швидким прогресом країни в таких сферах, як розмінування, штучний інтелект, безпілотні системи та сучасні види озброєнь. 

    Серед ключових завдань фонду – прискорення розробки та впровадження революційних технологій, які можуть посилити національну та глобальну безпеку.

    Double Tap Investments надаватиме фінансову підтримку, менторство та доступ до глобальної мережі, а також допомагатиме українським підприємцям масштабувати свій бізнес. Уже можна звертатися.

    Схожі статті:

    Олег Денис, засновник BJet

    19.06.2024

    Олег Денис: “BJET є проєктом стратегічним, ми – надовго!”

    Подія-шоурум українського програмного забезпечення “Своє.ІТ”, організована компанією GigaCloud, зокрема, за партнерства BJET, успішно відбулася 14 червня у “Мистецькому Арсеналі” у Києві. На полях івенту ми поспілкувалися з засновником бренду BJET Олегом ДЕНИСОМ – і про подію, і про особливості розвитку ERP-рішень бренду.

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #34

    23.05.2024

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #34

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    15.05.2024

    Можливості ERP для управління персоналом, зарплатами та іншими кадровими процесами

    Управління кадровими процесами є важливою та складною ділянкою роботи в компанії. Але нині на допомогу HR-менеджерам прийшли системи планування ресурсів підприємства (ERP). Ці системи перетворилися на незамінний інструмент для фахівців з управління персоналом, пропонуючи набір можливостей, призначених для оптимізації та підвищення ефективності кадрових операцій.