7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #38 – BJET
Sale Banner Mobile Sale Banner

    
   
   
   

    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #38

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    Майже половина підприємців відчувають тиск з боку держави

    Український мікро-, малий та середній бізнеси сигналізують про незначне погіршення умов для ведення бізнесу. Показник Ukrainian Business Index поступово відновлюється після суттєвого падіння у 2022 році. Остання хвиля дослідження зафіксувала незначне погіршення настроїв підприємців.

    Наразі показник UBI становить 39,9 пункту із 100 можливих (де менше 50% – зона негативних очікувань, понад 50% – зона позитивних очікувань) проти 43,7 у травні 2024 року. Це означає, що бізнес не бачить перспектив покращення економічної ситуації і ділового середовища в найближчі місяці.

    Про це свідчить 18 хвиля дослідження стану і потреб мікро-, малого та середнього бізнесів (ММСБ) в умовах великої війни в Україні, – повідомив експерт Андрій Длігач, генеральний директор Advanter Group. 

    Бізнес не очікує зростання обсягів робіт у 2024 році. Позитивний прогноз щодо зростання мають лише 29% компаній, а середньозважений показник очікуваних обсягів робіт становить 98%, тобто майже повторення результату 2023 року.

    Бізнес вказує на негативні фактори, які заважають відновленню та розвитку підприємницької діяльності: непрогнозованість розвитку ситуації в країні, непередбачуваність дій держави, що можуть вплинути на стан бізнесу, брак робочої сили та платоспроможного попиту на внутрішньому ринку.

    Підприємцям допоможуть просуватись на маркетплейсі Etsy

    В Україні стартує проєкт з підтримки мікро, малого і середнього бізнесу «UA Global: Etsy Start», який допоможе підприємцям запустити або збільшити продажі на маркетплейсі товарів ручної роботи Etsy, повідомили в Мінекономіки. 

    500 українських підприємців будуть відібрані на конкурсній основі та пройдуть навчання зі створення онлайн-магазину на Etsy, а також отримають менторську підтримку з розвитку продажів та просування товарів на маркетплейсі.

    Окрім цього, учасники проєкту отримають стипендії на суму $1000 від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», сертифікати на $100 від Etsy для просування товарів на платформі, та промокоди від Укрпошти на логістичні послуги на загальну суму в $10,000, яка буде розподілена між учасниками, а також менторську підтримку з логістично-митних питань. 

    «Мікро, малі та середні підприємства забезпечують стійкість української економіки, створюючи дві третини доданої вартості та 80% робочих місць. Одна із цілей Уряду – підтримка виходу бізнесу на нові ринки», – прокоментувала новину Юлія Свириденко, міністерка економіки України.

    Для участі в конкурсі потрібно заповнити аплікаційну форму до 1 жовтня 2024 року. Відібрані компанії  буде оголошено 8 жовтня 2024 року.

    Публікуємо критерії “Клубу білого бізнесу”: проаналізуйте, чи підпадаєте ви під них

    З 1 жовтня 2024 року набирає чинності пп. 3 п. 26 розд. I Закону України від 18 червня 2024 року N 3813-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства”.

    Йдеться про запровадження особливих правил оподаткування для платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Тобто так званий “Клуб білого бізнесу”.

    Днями податківці роз’яснили, за яких умов юрособи та ФОП включаються до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та як їх буде повідомлено про включення/виключення до/з Переліку.

    З’ясувати, чи підпадає ваш бізнес під критерії “білого”, можна, зокрема, за посиланням

    ІТ-бізнес занепокоєний можливим підвищенням податків у Дія.City

    Інвестори та ІТ-бізнес в Україні висловлюють серйозне занепокоєння щодо можливого підвищення податків для фахівців резидентів Дія City, ініційованого українським урядом та підтриманим профільним комітетом Верховної Ради. Про це йдеться у спільній заяві Спілки резидентів Дія City.

    Законопроєкт №11416-д, який передбачає підвищення військового збору до 5%, порушує раніше гарантовані державою стабільні умови оподаткування та загрожує втраті довіри до України з боку іноземних партнерів. ІТ-спільнота наголошує, що ці зміни можуть призвести до виходу компаній з правового режиму Дія City, релокації основної активності ІТ бізнесу в інші юрисдикції, зниження конкурентоспроможності та втрати інвестицій, ставлячи під загрозу існування та роботу галузі в Україні.

    Ухвалення законопроєкту у запропонованому вигляді значно погіршить інвестиційний клімат для ІТ-галузі в Україні. Згідно із Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», держава гарантувала незмінність умов для режиму Дія City протягом 25 років. 

    Непередбачувані зміни б’ють по довірі інвесторів та загрожують ІТ-галузі.

    Ключові гравці ІТ-ринку закликають до суттєвого доопрацювання законопроєкту №11416-д та вимагають невідкладно провести  спільну робочу зустріч з представниками профільних комітетів Верховної Ради, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством економіки, Офісом Президента України, Радою з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану та Національною інвестиційною радою.

    Пільгове кредитування: стартував прийом проєктів до програми UIF

    У вересні 2024 року в Україні офіційно розпочався прийом заявок від бізнесу для участі у програмі Ukraine Investment Framework. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко під час заходу “Економічна політика України. Відновлення під час війни”.

    «Бізнес може отримати пільгове кредитування від UIF, яке в свою чергу покривається від Єврокомісії. Ми домовилися з нашими колегами від ЄС, що обов’язкова сума з цієї гарантії – 15% піде на підтримку малого та середнього бізнесу, 20% піде на фінансування зелених проєктів і 25% – на фінансування державного сектору економіки», – розповіла Свириденко.

    За її словами, основними секторами для інвестування визначено енергетику, критичні матеріали, транспорт, промисловість, агропродовольчий сектор та IT-галузь.

    Збір пропозицій від бізнесу для участі в програмі вже розпочався. Підприємці, зацікавлені у отриманні пільгового фінансування, можуть подавати свої проєкти на розгляд.

    Довідково: Ukraine Investment Framework – це інструмент пільгового кредитування та залучення інвестицій обсягом 9,3 млрд євро, який є складовою Ukraine Facility. Завдяки різноманітним інструментам розподілу ризиків, змішаному фінансуванню та грантам UIF сприятиме залученню близько 40 млрд євро в українську економіку в наступні роки.

    Кабмін вдосконалив процеси надання держпідтримки малому та середньому бізнесу

    Кабінет Міністрів удосконалив процеси надання фінансової державної підтримки мікро- , малого та середнього підприємництва. Відповідні зміни до постанова КМ від 24 січня 2020 року № 28 «Про надання фінансової державної підтримки» Уряд уніс на засіданні 13 вересня.

    Насамперед йдеться про розвиток Державних програм «Доступні кредити 5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» и «Доступний факторинг».

    Так, постановою, зокрема, передбачено:

    • можливість зменшення процентної ставки для бізнесу шляхом поєднання державної підтримки (програм 5-7-9) з партнерськими програмами уповноважених банків;
    • удосконалення механізму надання гарантій уповноваженим банкам з боку Фонду розвитку підприємництва.

    Крім того, документом впроваджуються умови екологічних та соціальних стандартів Світового банку під час надання кредитів сільськогосподарським підприємствам з 1 січня 2024 року у межах Програми 5-7-9.

    Бізнесу презентували хендбук з доступними програмами фінансування

    Міністерство економіки України спільно з Київською школою економіки презентувало хендбук із залучення фінансування для бізнесу.

    Це довідник, який містить детальний опис доступних програм для бізнесу від українських банків в співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Програми реалізуються у межах першої фази Ukraine Investment Framework, другої компоненти програми Ukraine Facility Європейського Союзу. Хендбук буде корисним для малих та середніх підприємств, великих корпорацій і міжнародних інвесторів.

    «Як отримати доступ до фінансування, куди звертатися і як подавати проєкти? Це найпоширеніші питання від бізнесу. Щоб дати на них відповідь, ми підготували з Київською школою економіки довідник для бізнесу. Один із ключових блоків посібника – доступ до Ukraine Investment Framework. Це фінансовий інструмент, який допомагає коштом гарантій ЄС та грантів здешевлювати кредити для бізнесу. Загальний обсяг програми – 9,3 млрд євро. Ми сподіваємося, що ці гарантії ЄС допоможуть нам залучити сумарно до 40 млрд євро державних і приватних інвестицій», – зазначила Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

    За її словами, уже зараз міжнародні фінансові організації надають пряме фінансування великим корпораціям та муніципалітетам і непряме – через локальних партнерів та українські банки.

    Загалом для хендбуку проаналізовано можливості від 34 фінансових організацій та проведено аналіз понад 100 фінансових продуктів. За оцінками КШЕ, загальний обсяг доступних програм для бізнесу становить близько €2 млрд.

    Завантажити повний текст хендбуку можна за посиланням.

    Схожі статті:

    systemy obliku dlia vedennia bukhhalterii

    11.10.2024

    Нові системи обліку: що вибрати для ведення бухгалтерії?

    Впровадження сучасних та безпечних систем обліку та автоматизації процесів стає все більш актуальним питанням для бізнесу в Україні. Відповідність новим вимогам законодавства, перехід на сучасні технології, адаптацію до європейських стандартів – це аж ніяк не весь перелік викликів, що постають перед компаніями.

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #37

    16.08.2024

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #37

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    Олег Денис, засновник BJet

    19.06.2024

    Олег Денис: “BJET є проєктом стратегічним, ми – надовго!”

    Подія-шоурум українського програмного забезпечення “Своє.ІТ”, організована компанією GigaCloud, зокрема, за партнерства BJET, успішно відбулася 14 червня у “Мистецькому Арсеналі” у Києві. На полях івенту ми поспілкувалися з засновником бренду BJET Олегом ДЕНИСОМ – і про подію, і про особливості розвитку ERP-рішень бренду.