Розвиток малого бізнесу в 2024 році та Грантові можливості   – BJET
Sale Banner Mobile Sale Banner
тест-драйв

  
   
   
   

  Назад

  Розвиток малого бізнесу в 2024 році та Грантові можливості  

  Сьогодні через війну малий бізнес в Україні отримав безліч викликів, проте компанії виявляють неймовірну адаптивність — шукають нові ринки та можливості розвитку. У цьому контексті, важливим стає питання залучення інвестицій або фінансової допомоги, використання ефективних інструментів ведення бізнесу. Як глобальна реакція на такі умови для українських підприємців наразі активно набирають обертів грантові можливості.

  Розвиток малого бізнесу в 2024 році та Грантові можливості

  Автоматизація бізнес-процесів як чинник ефективності для невеликих компаній

  Неважливо чи працює компанія на український ринок, чи орієнтується на західні – для бізнесу важливі такі процеси як оптимізація і ефективність.  

  Рушійною силою тут виступає автоматизація бізнес-процесів – у тому числі для малих, середніх компаній і ФОП.

  У деяких підприємців побутує думка, що інструменти автоматизації – це дорогий привілей великих бізнесів, які мають на це фінансування. 

  Тому часто малі компанії ведуть фінансовий і управлінський облік в excel-таблицях, розрізнених програмах, які не пов’язані між собою. Або використовують лише CRM, автоматизуючи тільки процес взаємодії з клієнтами, не маючи повну картину зовнішніх і внутрішніх процесів, а також повної звітності (на відміну від ERP-системи, де CRM є одним із багатьох її модулів). 

  Це є не ефективно, витратно по часу. Часто керівник не може чітко розуміти обсяг витрат і доходів – як результат не має можливості вчасно ухвалити потрібні рішення. 

  Ще одна перешкода для розвитку бізнесу – використання 1С та інших програмних продуктів російського походження, яке із зрозумілих причин є небезпечним. 

  Ми переконані і хочемо донести цю важливу думку до керівників молодих та невеликих компаній, які піклуються про ефективність і нові можливості розвитку:

  1. важливо вже на старті будувати ефективні бізнес-процеси і привчати до коректної взаємодії своїх працівників; 
  2. впроваджувати прості, безпечні та якісні ERP-системами, щоб контролювати свій бізнес онлайн в одному місці, не бігаючи між багатьма додатками; мати повноцінну звітність.

  До того ж, на ринку представлені різні ERP-системи – від дорогих і складних кастомних, до готових простих галузевих рішень, які покривають потреби невеликого бізнесу і коштують до 500 грн. на місяць за одного користувача. 

  Під такі потреби невеликого бізнесу з сфери послуг ми розробили нашу українську SaaS ERP-систему BJet Sevice Box

  Крім того, ERP-система робить бізнес-процеси прозорими, а це важлива складова для отримання інвестицій на розвиток стартапу або діючої компанії.

  Отже, якщо у бізнесу багато викликів або амбіції щодо розвитку, є потреба у залученні додаткових коштів, як ми зазначали вище, це можна реалізувати за рахунок одноразової фінансової підтримки – грантів.

  Грантові програми для розвитку бізнесу

  Насамперед, гранти – це безповоротна допомога, тобто такі кошти не треба повертати, як у випадку з кредитами або іншими видами позик. 

  Серед цілей, які донори готові фінансувати при створенні нового бізнесу або для розвитку активної компанії є програмне забезпечення,  навчання персоналу, придбання обладнання, залучення кваліфікованих спеціалістів та інші. 

  Дізнатися про можливості отримання грантів, детальну інформацію про умови та критерії для отримання грантів, процес подання заявок, терміни розгляду та прийняття рішень тощо можна на офіційних сайтах відповідних організацій-донорів. 

  До прикладу, можна переглянути список організацій-донорів та деякі інші корисні ресурси нижче:

  Як бачимо, нині в Україні донори реалізують чимало міжнародних та державних грантових і пільгових програм. Отже, якщо подати свій проєкт на кілька грантів, то шанси отримати безповоротну допомогу, зокрема і на автоматизацію бізнес-процесів, є цілком досяжною метою.

  Бажаємо успіху на цьому шляху!

  #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C