Внесення банківської виписки вручну
Ви можете вносити банківську виписку у систему як вручну, так і через імпорт.
Який метод внесення банківської виписки дозволено на журналі?
Перед тим, як зареєструвати банківську виписку вручну, потрібно переконатись, що на відповідному журналі дозволено це робити. Для цього перейдіть у Бухгалтерський облік > Налаштування > Журнали.
Виберіть потрібний журнал з типом Банк. У ньому на вкладці Банківський рахунок у пункті Метод внесення банківської виписки має бути зазначено Записати вручну або Ще не визначено.
Якщо ви виберете варіант Ще невизначено, то зможете реєструвати банківську виписку вручну та імпортувати файл для цього журналу.
Реєстрація банківської виписки
Зверніть увагу! Якщо по рахунку у вас вже є початкові залишки, перед початком роботи внесіть їх.
Детальніше: Внесення залишків грошових коштів через бухгалтерське проведення
Щоб вручну зареєструвати нову банківську виписку, перейдіть у меню Бухгалтерський облік > Інформаційна панель бух.обліку.
Виберіть потрібний журнал з типом Банк та натисніть Нова виписка.
Вкажіть Референс, за яким виписку буде легше ідентифікувати.
Система автоматично заповнить журнал, дату, згідно з поточною, та компанію.
У полі Початковий баланс відображається сума на відповідному банківському рахунку на момент створення виписки. Після внесення усіх платіжних операцій система автоматично підрахує підсумок у полі Кінцевий баланс.
У вкладці Операції додайте записи про платіжні проведення. Для цього натисніть Додати елемент та заповніть необхідні поля:
- Дата платіжної операції
- Призначення платежу
- Партнер
- Сума операції (якщо операція стосується списання коштів з рахунку, то потрібно вказати суму зі знаком мінус (-), якщо ж це зарахування – лише цифрове значення без мінуса)
Зверніть увагу! Для коректного бухгалтерського обліку рекомендовано вносити виписки у валюті журналу.
Перевірте записи та натисніть Зберегти.
Створена виписка буде відображатися у статусі Новий. Після внесення платежів, сума у полі Кінцевий баланс повинна збігатися із сумою Розрахованого балансу внизу таблиці.
За потреби дані у виписці можна скоригувати, скориставшись кнопкою Редагувати.
Зверніть увагу! Якщо ви використовуєте функціонал авансів, тоді для коректного бухгалтерського обліку платежів розбивайте великі оплати на частини відповідно до сум, вказаних в авансах, документах надходження, реалізації тощо.
Якщо вам надійшов платіж, для залишку якого ще не створено документ, не узгоджуйте цей залишок з рахунком. Замість цього залиште банківську виписку неузгодженою, допоки у системі не буде створено відповідний документ.
Для рознесення банківської виписки дивіться інструкцію:
Після того, як усі бухгалтерські проведення узгоджені, виписку необхідно підтвердити. Для цього натисніть у ній Підтвердити. Ця технічна дія означатиме, що робота із транзакціями з цієї виписки закінчена.
Детальніше про підтвердження банківської виписки:
Дивіться також