Від Excel до ERP: ефективне фінансове управління малим бізнесом – BJET
тест-драйв

Реєстрація

    Ім’я *

    Прізвище *

    Email *

    Назва компанії *

    Номер телефону *

    Оберіть готове рішення *

    Дякуємо Вам за реєстрацію!

    Протягом кількох хвилин Вам прийде лист-підтвердження на пошту. У випадку запитань напишіть нам на info@bjetpro.com.

    Завершити

    Назад

    Від Excel до ERP: ефективне фінансове управління малим бізнесом

    Визначаємося з поняттями управлінський, фінансовий та бухгалтерський облік і як це пов’язано з автоматизацією бізнес-процесів.

    Від Excel до ERP: ефективне фінансове управління малим бізнесом

    Виклики, пов’язані з великою війною, дали потужний поштовх для стрімкого розвитку та винахідливості українського малого бізнесу. Підприємці цього сегменту вже зараз зацікавлені в оптимізації своїх процесів, у використанні нових інструментів та навчанні.   

    Оскільки excel-таблиці не завжди є найкращим рішенням для управління господарською діяльністю, фінансами та для автоматизації бізнес-процесів – стартапи та невеликі компанії все частіше впроваджують ERP-системи, CRM та інші галузеві програми. Вони допомагають ефективно вести, контролювати та розвивати їх діяльність. 

    ERP-системи, порівняно з іншими інструментами, як правило містять ширший функціонал, який забезпечує облік та формує звітність по діяльності бізнесу. Мова про можливість мати повну та правдиву інформацію для ухвалення рішень на підставі обліку підприємницької діяльності та звітів. 

    Часто у бізнес-початківців виникає плутанина між поняттями управлінський, фінансовий та бухгалтерський облік і як це пов’язано з бізнес-процесами.

    Далі розглянемо детальніше.

    Бізнес-процеси

    Бізнес ґрунтується на процесах підприємницької діяльності внутрішніх та зовнішніх. 

    В свою чергу бізнес-процеси діляться:

    • на основні або операційні – ті що відповідають за безпосередню діяльність бізнесу і створюють основний потік доходів; 
    • та допоміжні або забезпечувальні – відповідають за підсилення перших.

    Виробництво товару, його продаж та логістика, надання послуг, маркетинг, робота з клієнтами, з постачальниками, робота зі складом, проєктна діяльність, фінанси та аналітика – все це бізнес-процеси від оптимізації та діджиталізації яких, залежить ефективність бізнесу. 

    ERP-система (Enterprise Resource Planning) – це якраз те програмне забезпечення місія якого, налагодити всі ці процеси, пов’язати між собою та синхронізувати. Підприємець в будь-який момент онлайн бачить повну картину діяльності свого бізнесу, включно з прибутками, витратами та можливостями розвитку. Ці дані система генерую в аналітику: управлінську, фінансову та бухгалтерську.

    До початку широкомасштабної війни в Україні 70% бізнесу користувалося російським програмним забезпеченням (Дія.Бізнес). Сьогодні, в тому числі малий бізнес і стартапи, обирають західні або українські ERP-рішення

    Управлінський облік

    Управлінський облік — це аналітика, яка генерується даними з усіх бізнес-процесів у поєднання з фінансовими показниками у зручному наглядному для контролю та планування форматі. 

    Управлінський Облік = бізнес-процеси + Фінансовий Облік

    Управлінський облік по бізнес-процесах, це можливість бачити:

    • завантаженість працівників та графік відсутностей;
    • кількість замовлень;
    • кількість лідів в розрізі статусів: Угоди, Втрачені, причини втрат;
    • етапи виробництва та їх стани;
    • статус проєктів та виконання поставлених задач;
    • Хто працює / у відпустці.

    Управлінський облік в розумінні фінансів, це можливість бачити:

    • мої доходи в розрізі клієнтів, проєктів, напрямків діяльності;
    • мої доходи в розрізі статей витрат: скільки витрат займає ЗП працівникам, або хмарні сервіси, витрати на рекламу, маркетинг;  
    • який дохід від конкретного клієнта, який всі за певний період часу і т.д.

    Отже, управлінський облік: 

    – Це завжди про бізнес-процеси у поєднання з фінансовим обліком. Бо за кожним бізнес-процесом є доходи і витрати, які треба облікувати.

    – Це реальні показники діяльності бізнесу, внутрішня кухня: про факти та прогнози.

    – Забезпечується функціоналом всієї ERP-системи: від CRM до дашбордів. 

    Такий вид обліку і звітності потрібний керівнику для розуміння повної правдивої картини діяльності бізнеса з метою контролю, прийняття управлінських рішень та перспектив розвитку.

    Бухгалтерський і Фінансовий облік

    Бухгалтерський і фінансовий облік представляють собою взаємопов’язані, але відмінні складові управління фінансами підприємства.

    Бухгалтерський облік — це систематичний безперервний і послідовний облік всіх господарських операцій підприємства, їх контроль та документальне обґрунтування. Зосереджений на реєстрації, класифікації та розкритті фінансової діяльності компанії відповідно до встановлених стандартів та законодавства.

    Головною метою бухгалтерського обліку є забезпечення внутрішньої та зовнішньої фінансової звітності компанії, в тому числі підготовка фінансових звітів для податкових органів, банків та інших зацікавлених сторін.

    Фінансовий облік — спрямований на аналіз та інтерпретацію фінансової інформації для прийняття стратегічних та тактичних рішень.

    Головною метою фінансового обліку є надання керівництву компанії інформації для прийняття рішень щодо фінансової стратегії, інвестиційних рішень, управління ризиками та забезпечення стабільності фінансового стану підприємства.

    Отже, бухгалтерський облік забезпечує точність та законність фінансової звітності, в той час, як фінансовий облік надає інформацію та аналіз, необхідний для стратегічного управління та прийняття фінансових рішень. Обидва є важливими для забезпечення фінансової стабільності та успіху підприємства.

    Бажаємо ефективних рішень для вашого бізнесу!

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C