7 бізнес-новин. Дайджест тижня від BJET, #1 – BJET
тест-драйв

Реєстрація

    Ім’я *

    Прізвище *

    Email *

    Назва компанії *

    Номер телефону *

    Оберіть готове рішення *

    Дякуємо Вам за реєстрацію!

    Протягом кількох хвилин Вам прийде лист-підтвердження на пошту. У випадку запитань напишіть нам на info@bjetpro.com.

    Завершити

    Назад

    7 бізнес-новин. Дайджест тижня від BJET, #1

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за дві хвилини

    7 бізнес-новин, Тижневий дайджест від BJet, 1

    Проєкт бюджету на 2023 рік: середній курс – 42 грн./дол.

    Прогнозований ВВП на 2023 рік закладений у держбюджеті на рівні 6371,3 млрд грн, зростання ВВП – у 2,5% стосовно 2022 року (де прогнозоване падіння у 33,1%), інфляція +30%.

    Міністерство фінансів заклало в проєкт бюджету на 2023 рік курс гривні на рівні 42 грн./дол.

    Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум залишаються на рівні поточного року: 6700 грн та 2589 грн відповідно.

    •             Майже половину коштів спрямують на безпеку та оборону – 1 006 млрд. грн.

    •             Соціальний захист і соціальне забезпечення – 408,9 млрд. грн.

    •             Підтримка ветеранів війни – 6,8 млрд. грн.

    •             Освіта – 155 млрд. грн.

    •             Медицина – 175,7 млрд. грн.

    •             Кошти для територій, що зазнали впливу збройної агресії – 23,9 млрд. грн.

    •             Кошти для ліквідації їхніх наслідків – 19,4 млрд. грн.

    Європарламент проголосував за виділення 5 млрд. євро для України

    Кредит у розмірі 5 млрд. євро є другою частиною загального пакета допомоги у розмірі 9 млрд. євро від Євросоюзу. За словами євродепутатів, Єврокомісія надає кредит Україні на вигідних умовах.

    За даними Міжнародного валютного фонду, дефіцит фінансової системи України залишається на рівні 9,8 млрд євро.

    Цими днями Україна також отримала від США грант на 1,5 млрд. дол. (кошти уже надійшли до бюджету) та 500 млн. євро від Європейського інвестбанку.

    Новий маркетплейс – для просування експорту

    Продуктова ІТ-компанія EVO запустила новий маркетплейс Made with bravery для просування за кордоном товарів українських виробників. Проєкт отримав підтримку Мінцифри та МЗС України.

    Продавати свої товари там зможуть українські виробники, які відповідають певним вимогам. Продавцем може бути виключно бізнес, який зарекомендував себе на ринку України як виробник чи продавець товарів високої якості. Також у пріоритеті – виробники унікальних, автентичних речей. Зараз на маркетплейсі представлені одяг, взуття, аксесуари, товари для дому, а також їжа та напої, які мають довгий термін придатності та можливість доставлення.

    «5% від вартості товару спрямовується у фонд United24. Тому кожна покупка – це цеглинка, яка допоможе відбудувати Україну», – прокоментував запуск майданчика президент Володимир Зеленський.

    Понад 40% українців залишилися без роботи – через війну

    Через півроку війни більшість із тих компаній, які мали змогу поновити роботу, адаптувалися до діяльності в нових умовах та почали пошук персоналу.

    Є підстави стверджувати, що ситуація на ринку праці більш-менш стабілізувалася, відбувається відновлення, проте активність роботодавців та, зокрема, кількість нових пропозицій роботи досі утричі менша порівняно з довоєнним періодом.

    Згідно з останнім дослідженням, проведеним кадровим порталом grc.ua, лише кожен п’ятий українець (22,7%) нині працює та отримує зарплату в повному обсязі. При цьому частина з них отримувала неповну заробітну плату від початку війни, але тепер компанія повернула докризову суму компенсації. Є випадки затримки заробітної плати.

    Понад 40% українців залишилися без роботи. Зокрема, втратили роботу через припинення діяльності компанії 19% опитаних. Ще майже 11% українців залишилися без роботи через те, що їх посади скоротили. Кожен десятий (11,3%) втратив роботу внаслідок переїзду.

    Не втратили роботу, проте зазнали зниження заробітної плати 22,5% респондентів.

    Ще 2,7% опитаних перебувають або у безоплатній відпустці, або призупинили трудові відносини через те, що компанія тимчасово припинила свою діяльність.

    “єРобота”: майже 11 тисяч осіб подали грантові заявки для відкриття бізнесу

    1115 заявок вже погодили. Невдовзі планують реформувати службу зайнятості та запускати нові програми для роботодавців.

    За словами, директорки департаменту з питань економічного розвитку Кропивницької міськради Ніни Рахуби, програма “єРобота” спрямована як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць отримувачами грантів. З допомогою цієї програми Уряд має на меті створити 300 тисяч робочих місць.

    Проєкт «єРобота» містить 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.

    Наразі прийом заявок на всі напрямки програми «єРобота» триває. Подача заявки здійснюється через Портал «Дія».

    Інвестори зі США залучили $30 млн. для українських стартапів

    Для фінансування стартапів в Україні нью-йоркська група FF Venture Capital створила фонд Blue & Yellow Heritage. Це перший західний венчурний фонд, орієнтований виключно на український ринок стартапів.

    Протягом наступних 5–10 років фонд інвестуватиме в 15-20 стартапів на ранніх стадіях, заснованих українськими підприємцями або з використанням праці українських біженців. Для цього FF Venture Capital має намір залучити ще 20 мільйонів доларів, щоб загальна сума підтримки досягла 50 мільйонів доларів.

    Фонд фокусується на стартапах, що працюють у сферах фінтеху, нерухомості, штучного інтелекту, дронів та робототехніки. Середній розмір інвестицій становить 700 000 доларів США.

    Освітня програма «Фінансист» – для підприємців

    Задля розвитку професійних навичок українських підприємців «Дія.Бізнес», UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Mastercard розпочинають освітню програму «Фінансист» (серію освітніх лекцій онлайн та офлайн для малого та середнього бізнесу) у центрах «Дія.Бізнес», що вже відновили роботу.

    Експерти з різних галузей розповідатимуть про управління фінансами, тенденції розвитку українського підприємництва, технологічні рішення, маркетинг-стратегії тощо. Лекції безкоштовні, послухати їх зможуть усі охочі.

    Програма стартує в онлайн-форматі в усіх центрах мережі (офлайн — лише у Тернополі, Ужгороді, Кривому Розі та Полтаві), адже деякі центри з безпекових питань продовжують працювати в онлайн-форматі.

    Окрім того, в офлайн-центрах «Дія.Бізнес» відкриють спеціальні консультаційні зони, де кожен підприємець зможе отримати інформацію про фінансові рішення для розвитку бізнесу.

    Нагадаємо, раніше на порталі «Дія» запустили автоматичну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C