7 бізнес-новин. Дайджест тижня від BJet, #2 – BJET
тест-драйв

Реєстрація

    Ім’я *

    Прізвище *

    Email *

    Назва компанії *

    Номер телефону *

    Оберіть готове рішення *

    Дякуємо Вам за реєстрацію!

    Протягом кількох хвилин Вам прийде лист-підтвердження на пошту. У випадку запитань напишіть нам на info@bjetpro.com.

    Завершити

    Назад

    7 бізнес-новин. Дайджест тижня від BJet, #2

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за дві хвилини

    7 бізнес-новин. Дайджест тижня від BJet, #2

    Українські підприємці можуть торгувати на Amazon без комісії

    Рішення глобальний маркетплейс ухвалив у відповідь на звернення Мінцифри, яке спільно з “Укрпоштою” та двома агенціями звернулося до Amazon з проханням полегшити умови для українських продавців.

    Зроблено це, щоб допомогти нашому бізнесу виходити на нові ринки і просувати за кордоном продукти, зроблені в Україні.

    Раніше підприємці мали багато бар’єрів, щоб створити на Amazon свій магазин, а з кожного продажу мусили платити від 7% до 17% від ціни залежно від категорії товару.

    “Зараз робити це набагато легше! З 6 вересня бізнес, що відправляє товари з України до ЄС та Великої Британії, зовсім не сплачує відсотків із продажу. Тепер українці зможуть просувати свої товари на світовий ринок на вигідніших умовах, популяризувати українське та підтримувати економічний фронт”, – радіють у Мінцифри.

    Користуватися російськими сервісами – дедалі ризикованіше

    Окрім очевидної загрози втручання спецслужб рф у роботу систем, розроблених російськими компаніями, ці сервіси зазнають дедалі більше атак ззовні – від оборонців України та наших союзників.

    Зокрема, минулого тижня російська платіжна система “Мир” та її оператор Національна система платіжних карток (НСПК) зазнавали масованих DDoS-атак, які, ймовірно, організували та координували українські кіберактивісти. Водночас навіть банки близьких до росії держав Азії один за одним блокують роботу карток “Мир”, остерігаючись потрапити під вторинні санкції США.

    Цими ж днями уряд Фінляндії конфіскував у цій країні майно російського ІТ-гіганта “Яндекс” – після того як засновник компанії Волож був внесений до списку санкцій ЄС. А ще фіни заморозили акції трьох компаній, якими володіють брати-мільярдери Ротенберги.

    Після того, як на початку цього тижня навіть у “священних коровах” російського державного бізнесу – газопроводах “Північний потік” і “Північний потік – 2” – синхронно з’явилися дірки, можна не сумніватися: ударів по всіх російських системах лише більшатиме – як по фізичних, так і по віртуальних.

    “Ворог не пройде” – 47% бізнесів очікують зростання наступного року

    Майже половина – 47% – компаній-членів Європейської бізнес-асоціації прогнозують позитивну динаміку розвитку свого бізнесу в Україні наступного року.

    28% опитаних керівників компаній не очікують змін, а негативну динаміку свого бізнесу прогнозують 25%. Про це свідчать результати опитування ЄБА.

    В умовах війни на третину впала кількість підприємців, які планують впровадження наступного року нових інвестиційних проєктів – про це повідомили тільки 19% компаній. Однак лише 1% серед компаній, які витримали удар і працюють, надалі планують скорочення зарплат. Ще 26% залишать зарплати на поточному рівні. І аж 73% запланували у 2023 році підвищити заробіток працівників.

    700+ підприємств уже переїхали з допомогою програми релокації

    Із моменту старту урядової програми релокації зареєстровано 1846 заявок від бізнесу, 745 з яких вже перевезено на безпечні території, а 558 – розпочали роботу на новому місці.

    Ще 286 підприємств, каже заступник міністра економіки Тетяна Бережна, шукають підходящі локації та спосіб транспортувати свої потужності.

    У жовтні українським компаніям стане легше експортувати у 35 країн

    Оформляти переміщення продукції відразу в багато країн стане легше і дешевше завдяки приєднанню України до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

    У Держмитслужбі нагадали, що при вивезенні товарів за межі митної території України на кордоні з ЄС досі слід було оформлювати транзитну декларацію та завчасно подавати Entry Summary Declaration (українська загальна декларація прибуття є аналогом такої європейської декларації). Ці декларації часто оформлюють безпосередньо в пункті пропуску на кордоні, а вартість послуг закладають у ціну перевезення товарів.

    Однак із 1 жовтня у компаній з’являється можливість подавати такі декларації всередині країни. За умови отримання транзитних спрощень у комбінації зі спрощеннями, передбаченими Митним кодексом, українські компанії зможуть відправляти товари безпосередньо зі своїх складів щонайменше у 35 держав – учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту. Це зекономить експортерам і кошти, і час на кодоні.

    За вісім місяців банки отримали 8,4 мільярда прибутку

    Банківська система отримала 8,4 млрд. грн. прибутку з січня, і це попри збільшення відрахувань у резерви під очікувані збитки від війни.

    А обсяг коштів, вилучених у резерви, справді великий. “З початку року банки сформували резерви в обсязі 89,4 млрд грн, із них за березень–серпень – 83,7 млрд. грн.”, – повідомив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

    Те, що банки вистояли і наразі проходять війну в “плюсі”, – чудова новина для економіки. Водночас слід розуміти ситуацію правильно: насправді втрати банківського сектору великі. Порівнюючи з вісьмома місяцями минулого року, їхній чистий прибуток скоротився у 5,4 раза (з 45,6 до 8,4 млрд. грн.), уточнюють у НБУ. А з березня до червня 2022 року банківська система взагалі фіксувала чистий збиток.

    Мінекономіки обіцяє: ціни на пальне не зростуть

    Міністерство економіки не очікує найближчим часом підвищення цін на АЗК, попри те, що Верховна Рада частково повернула акциз.

    “Час для часткового повернення акцизів обрано вдало, оскільки на українському паливному ринку позначилася тенденція до зниження ціни, – заявив в ефірі телемарафону перший заступник міністра Денис Кудін. – Відповідно, ми розраховуємо, що паливні мережі зможуть включити податок до теперішньої роздрібної ціни, а не збільшувати її. Збільшення цін на нафтопродукти в найближчий перспективі ми не очікуємо”.

    Заступник міністра уточнив: розмір акцизу становить 3,5–4 грн за літр, а саме настільки тепер мали би знизитися ціни на пальне в Україні, якби парламент не повернув частково акциз. Зниження вартості палива – це загальносвітова тенденція, яка пов’язана з подешевшанням нафти. “Три місяці тому вона коштувала 120 доларів за барель, а зараз – на рівні 88 доларів за барель”, – пояснив Кудін.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C