7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #11 – BJET
Sale Banner Mobile Sale Banner



    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #11

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за дві хвилини

    7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, #11

    Чверть мільйона ФОПів зареєструвалися за 2 секунди, – Мінцифри

    «Понад 250 тисяч ФОПів відкрили українці за послугою АвтоФОП. Крім того, майже 1 500 ТОВ зареєстровано в автоматичному режимі. Ми мінімізували людський фактор з послуги та скорочуємо час на її отримання», – повідомили в пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

    У міністерстві зауважили, що автоматична реєстрація бізнесу через “Дію” займає лише 2 секунди, ще й автоматично підтягує відповідні дані, не потребуючи додаткової перевірки інформації.
    Нагадаємо, у 2021 році Міністерство цифрової трансформації запустило послугу на порталі «Дія» – автоматичну реєстрацію ФОП, а у 2022-му – ТОВ.

    Заблокованих податкових накладних уже менше ніж 1%


    В Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості заблокованих податкових накладних – в січні заблокованими залишаються 0,99% документів проти 1,75% у листопаді.


    Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.

    Железняк зауважив, що і така кількість блокувань є завеликою, адже раніше середній показник коливався в межах 0,6% – 0,8%.


    Депутат нагадав, що ситуація із блокуванням документів значно погіршилася у четвертому кварталі 2022 року, після змін алгоритму, запроваджених оновленим Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Так, в жовтні кількість блокувань зросла до 1,52%, а у листопаді – взагалі до 1,75%.


    «Потім був ряд рішень. Головне – це зміни у ту славнозвісну постанову Мінфіну про неблокування накладних на невеликі суми та інше, які запрацювали з 11 січня цього року», – підкреслив Железняк. Депутат очікує, що вже у 2023 році рівень зупинення реєстрації податкових не перевищуватиме 0,2%, «що буде майже непомітно для бізнес-середовища».

    У січні підприємцям повернули понад 19 млрд. сплаченого ПДВ


    Обсяг відшкодування податку на додану вартість у січні прогнозується на найбільшому з початку 2022 року рівні.


    Про це в Telegram повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.


    За інформацією Гетманцева, станом на 26 січня підприємцям вже було відшкодовано 19 млрд грн.
    Раніше максимального рівня відшкодування податку на додану вартість сягнуло в жовтні 2022 року – тоді бізнесу повернули 3,6 млрд грн.

    Нацбанк: у 2023 році інфляція уповільниться до 18,7%


    Національний банк прогнозує уповільнення інфляції до 18,7% у 2023 році, тоді як у 2022 році споживчі ціни зросли на 26,6%.

    Уповільненню інфляції сприятимуть збереження жорстких монетарних умов, зниження світової інфляції та слабкий споживчий попит в умовах відключень електроенергії.


    Про це на брифінгу сказав голова Національного банку України Андрій Пишний.


    За даними НБУ, Водночас упродовж останніх трьох місяців показник інфляції в річному вимірі майже не змінювався.


    «Стабілізації інфляційного тиску сприяли деокупація територій, розширення пропозиції продуктів харчування та слабкий споживчий попит в умовах енергетичного терору росії. Стримували інфляцію й незмінні тарифи на житлово-комунальні послуги, фіксований курс гривні та налагодження логістики», – відмітив голова НБУ.

    Спрощення для 313 тис. підприємців скасують заради 0,13% ВВП


    Із березня 2022 року умовами переходу на спрощену систему оподаткування скористалися 313 062 підприємців.


    Про це в Telegram повідомив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.


    «Ми ввели 2% податок у березні, коли вся економіка перебувала в заціпенінні від шоку війни. Податок став тим фактором, який, серед інших, оживив підприємства. Загалом на 2% перейшло 313 062 підприємців», – зазначив депутат.


    Згідно із оприлюдненою інформацією, станом на 1 січня 2023 року в Україні зареєстровано 53,5 тис. юридичних осіб – платників третьої групи, які торік сплатили до бюджету понад 6 млрд. грн. єдиного податку.


    Гетманцев повідомив, що Мінфін готує законопроєкт про скасування з 1 липня спеціальних положень, що дозволяють платникам податків використовувати спрощену систему оподаткування, а саме: ставку єдиного податку в розмірі 2%, і повернення платників третьої групи на довоєнні ставки. Орієнтовний приріст надходжень у 2023 році від скасування спрощеного режиму оподаткування оцінюється приблизно на рівні 0,13% ВВП.

    Банкіри прогнозують помірне зростання корпоративного кредитування


    Банки у жовтні–грудні 2022 року дещо поліпшили оцінки показників кредитування та в 2023 році респонденти очікують помірного поліпшення динаміки корпоративного кредитування та подальшого скорочення роздрібного кредитного портфеля.


    Про це повідомляє пресслужба НБУ, посилаючись на опитування кредитних менеджерів 27 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 97%.


    У жовтні – грудні 2022 року інтерес корпоративних позичальників був найбільшим до гривневих, короткострокових кредитів та з боку МСП. Натомість попит на довгострокові та валютні кредити далі знижувався. Високі процентні ставки та відсутність капітальних інвестицій, як і раніше, стримували попит на позики бізнесу.


    Негативні споживчі настрої стримували попит населення на споживчі кредити. Водночас уперше від початку 2022 року банки повідомили про відновлення попиту населення на іпотечні кредити, зокрема через вигідніші процентні ставки.

    Розпочинається тестування е-ТТН. Офіційний запуск – у серпні


    Цього тижня розпочинається тестування електронних товарно-транспортних накладних, до якого закликають долучатися підприємців.


    Про це повідомив у Facebook заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм.


    Найєм зауважив, що у ринку є пів року на те, щоб система запрацювала, і бізнес міг відмовитись від паперових товарно-транспортних накладних на користь електронних документів.


    Наголошується, що вже відібрані провайдери електронного-документообігу, які пройшли тестування і можуть взаємодіяти з системою.


    У Мінінфраструктури закликають транспортні компанії не зволікати з впровадженням необхідних процедур і обіцяють допомогу у впровадженні нововведень.


    «Ми точно розуміємо, що е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень прозорішим, менш корумпованим. Для бізнесу використання електронних накладних буде дешевшим за паперові. І загалом – це перший крок до впровадження міжнародних документів – e-CMR», – зазначив заступник міністра.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C