7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #14 – BJET
тест-драйв

Реєстрація

    Ім’я *

    Прізвище *

    Email *

    Назва компанії *

    Номер телефону *

    Оберіть готове рішення *

    Дякуємо Вам за реєстрацію!

    Протягом кількох хвилин Вам прийде лист-підтвердження на пошту. У випадку запитань напишіть нам на info@bjetpro.com.

    Завершити

    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #14

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, #14

    Майже 90% бізнесу допомагають Україні перемогти у війні

    Станом на січень 2023 року майже 90% підприємств допомагають пришвидшити перемогу України, допомагаючи ЗСУ та реалізовуючи волонтерські та гуманітарні проєкти.

    Про це свідчать результати дослідження «Стан та потреби бізнесу в умовах війни», презентованого в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

    «Ми бачимо, що, як і навесні минулого року, 89,7% українських підприємств допомагають пришвидшити перемогу у війні, допомагаючи армії та реалізовуючи волонтерські та гуманітарні проєкти», – зазначив голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України, очільник Advanter Group, співзасновник Центру економічного відновлення Aндрій Длігач.

    Зокрема, 63% українського бізнесу допомагають Збройним силам та ТрО, 55,7% – підтримують власних працівників та їхні родини в умовах війни, 21,7% – реалізовують гуманітарні проєкти, 18,1% – надають роботу ВПО, 10,3% – допомагають у відновленні регіону або громади.

    У ході дослідження було опитано 535 власників та СЕО бізнесів.

    Для українського експорту відкриють ще 27 ринків

    «У процесі відкриття» на цей рік – понад більше 27 нових міжнародних ринків для українських товарів. Про це розповіла т. в. о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час презентації звіту про діяльність відомства за 2022 рік.

    Наразі служба працює над відкриттям ринків: Тайланду, Південної Кореї, Малайзії, В’єтнаму, Кувейту, Бахрейну, Королівсьва Саудівської Аравії, Туреччини, Гонконгу, Європейського Союзу, Канади, Мексики, Оману та Китаю.

    У 2022 році для українських товарів було відкрито 27 нових ринків, тоді як у 2021-му – 25.

    У 2022 році право на експорт до країн Європейського Союзу отримали 36 українських підприємств, зокрема 31 виробник харчових продуктів.

    Загалом вже 429 українських підприємств мають право експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу. З них 168 – це виробники харчових продуктів. У 2022 році 31 український виробник харчових продуктів отримав право на експорт до ЄС.

    Крім того, торік 322 українських підприємства пройшли фітосанітарні процедури і отримали право експортувати свою продукцію до Китаю.

    Відновили роботу вже 95% торговельних закладів

    Із початку повномасштабного вторгнення роботу відновили 95% торговельних об’єктів, тоді як у березні 2022 року не працювали близько третини магазинів.

    Такі дані щомісячного опитування оприлюднила Асоціація рітейлерів України (RAU).

    «Згідно з даними останнього опитування торговельних мереж – членів RAU, через 12 місяців з 16 787 торгових об’єктів всієї галузі вже працює 15 873. Відсоток діючих об’єктів становить 95%, відповідно закритих – всього 5%», – йдеться в повідомленні.

    Як підкреслюють в асоціації, повністю відновити довоєнні показники роботи мереж можна лише після звільнення територій, захоплених ворогом з 24 лютого 2022 року.

    У RAU зауважують, що в різних сферах торгівлі процес відновлення ішов по-різному, але спостерігався у всіх без винятку сегментах.

    Топ-50 ІТ-компаній України: релокація ще 5 тисяч фахівців

    За минуле півріччя в 50 найбільших ІТ-компаніях стало менше на 5% фахівців, і більшість з них — технічні. Головна причина — релокація в закордонні офіси компаній і легалізація там. Фактично українські IT-компанії продовжують активно зростати, але здебільшого вже не в Україні.

    Загальна кількість спеціалістів в українському топ-50 продовжує скорочуватися, цього півріччя — на 5,3%, або 5200 фахівців. Нині у 50 найбільших IT-компаніях України працює 92,4 тисячі людей проти 100 тисяч у січні 2022 року.

    Як пояснюють аналітики ринку, це скорочення за деякими винятками не означає зменшення кількості фахівців у компаніях. У більшості таких випадків айтівці переїхали за кордон працювати в інших офісах своїх компаній, легалізуються там і припиняють сплачувати податки в Україні.

    Тенденція зумовлена вимогами закордонних клієнтів українських ІТ компаній, які часто хочуть, щоб виконавці проекту фізично перебували поза межами країни, в якій триває війна.

    Нацбанк: із 1 квітня – нове покоління е-платежів

    НБУ визначив порядок виконання міжбанківських платіжних операцій в Україні в національній валюті через нове покоління системи електронних платежів (СЕП).

    “Нове покоління СЕП запрацює з 1 квітня 2023 року на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та в цілодобовому режимі (24/7)”, – повідомляє пресслужба НБУ.

    Зазначається, що стандарт ISO 20022 уніфікує платіжні документи, створює єдині принципи для їх заповнення і оброблення, розширює додатковою інформацією реквізитний склад платіжної інструкції, що дає можливість забезпечити автоматизацію платіжних операцій та підвищити рівень обслуговування клієнтів.

    Цілодобовий режим роботи СЕП передбачає виконання міжбанківських платіжних операцій без призупинення роботи цієї системи та миттєвий перехід від поточного до наступного календарного дня. Сума виконаної платіжної інструкції відображатиметься за рахунком учасника СЕП датою того календарного дня, в якій вона проведена через СЕП.

    Нові норми містить постанова Правління Національного банку України від 3 березня 2023 року № 16 “Про затвердження Інструкції про виконання міжбанківських платіжних операцій в Україні в національній валюті”. Цей документ набирає чинності з 1 квітня 2023 року, крім норми про обов’язкове зараховування коштів за платіжною операцією на рахунок отримувача протягом години, яка діятиме з 01 квітня 2024 року.

    Фінтех допоможе розвивати ветеранський бізнес

    Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній і Асоціація підприємців-ветеранів АТО підписали меморандум про співпрацю, який передбачає підтримку ветеранів у відкритті власної справи.

    “Ми всі віримо в перемогу, і в першу чергу хочеться допомогти тим людям, які цю перемогу виборюють ціною власного життя, ціною багатьох речей, від яких вони відмовляються. Ветеранський бізнес буде одним із факторів, що буде основою відновлення економіки України після перемоги… В першу чергу потрібно надати ветерану гідну можливість будувати свій малий та середній бізнес. Будувати його в цифровому світі, бо, як показала війна, цифрова інфраструктура держави вистояла, вона допомагає державі на всіх фронтах та на всіх лініях спротиву”, – сказав голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній Ростислав Дюк.

    За його словами, ветерани – це ті люди, які мають лідерство, відвагу, вміють приймати складні рішення, і це саме те, що необхідно для малого та середнього бізнесу.

    Голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО Сергій Позняк зазначив, що меморандум передбачає спільне впровадження та створення фінансових продуктів для захисників, а також захист інтересів ветеранів.

    Він зауважив, що 64% українських ветеранів хочуть відкрити власну справу, тому необхідно надати їм цю можливість.

    Як повідомлялося, уряд у квітні запустить гранти для ветеранів: до мільйона гривень – на відкриття власної справи, 30 тис. грн – на освоєння ІТ-спеціальності.

    Із 14 березня діють критерії для бронювання працівників

    Мінекономіки затвердило критерії визначення підприємств, які мають важливе значення для галузей національної економіки. За ними підприємства зможуть бронювати працівників, якщо відповідають одному з восьми критеріїв.

    Наказ від 17.02.2023 р. №952 набрав чинності з дня його офіційного опублікування 14 березня в “Офіційному віснику” (критерії прийнято на виконання постанови КМУ від 27.01.2023 р. №76).

    Отже, підприємства, установи, організації визначаються такими, що мають важливе значення для галузей національної економіки, якщо вони відповідають хоча б одному з таких критеріїв:

    1. здійснення підтримки та супроводження інвестиційних проєктів відповідно до рішення КМУ або Мінекономіки;
    2. здійснення відповідно до законів реалізації державної політики, за формування якої відповідає Мінекономіки;
    3. отримання фінансової державної підтримки у вигляді грантів згідно з Законом України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання на конкурсних засадах фінансової підтримки стартапам в Україні, у тому числі у сфері інформаційних технологій, затвердженим постановою КМУ від 24.06.2022 р. №736, Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженим КМУ від 21.06.2022 р. №738, Порядком надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженим постановою КМУ від 24.06.2022 р. №739, у 2022 – 2023 роках;
    4. виконання робіт та надання послуг для Мінекономіки на підставі договорів (угод, меморандумів, контрактів), укладених на строк не менше шести місяців;
    5. перебування у сфері управління Мінекономіки та виконання державних замовлень;
    6. середня зарплата працівників підприємства, установи, організації, що здійснює діяльність у сфері, формування та/або реалізацію політики якої забезпечує Мінекономіки, становить не нижче середньої зарплати по країні, помноженої на коефіцієнт 1,5;
    7. провадження діяльності на території трьох і більше областей України у сфері, формування та/або реалізацію політики якої забезпечує Мінекономіки;
    8. провадження виду виробництва або надання послуг, яке забезпечує потреби інших підприємств, установ, організацій у матеріально-технічних ресурсах, сировині і матеріалах, комплектувальних виробах, відсутність яких призведе до повного зупинення виробництва продукції або надання послуг, у сфері, формування та/або реалізацію політики якої забезпечує Мінекономіки.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C