РОСІЙСЬКА CRM-СИСТЕМА BITRIX24 ВІДКЛЮЧИТЬ УКРАЇНЦІВ
Із 1 червня 2023 року хмарний сервіс Bitrix24 стане недоступним для українських користувачів. Дані будуть повністю видалені. До того часу користувачі можуть вивантажити свої дані з системи.
Таке повідомлення отримали компанії, які досі використовують цей російський хмарний сервіс.
При цьому коробкова версія системи з 1 червня працюватиме у режимі обмеженої ліцензії, а низка функціональних можливостей стануть недоступними. Bitrix24 є одним із продуктів російської компанії «1С-Битрикс» і так само, як «1С», належить до найпоширеніших в Україні софтів для бізнесу. З початку повномасштабного вторгнення Bitrix24 не міг приймати платежі в Україні, тож тимчасово юзери користуватися продуктом безкоштовно.
Вочевидь, користувачі російської системи не відмовляться від автоматизації, а перейдуть на український та західний софт. Якісних альтернатив є чимало. Щоправда, керівникам доводиться вирішувати – оперативно переходити на інший софт із простим функціоналом, як у Bitrix24, чи скористатись моментом для розширення автоматизації свого бізнесу. Тим керівникам, які вирішать піти другим шляхом, радимо поцікавитися системою BJet ERP, яку наша компанія розвиває на базі бельгійської платформи Odoo, або розглянути саму ERP-платформу Odoo, інтеграцію якої проводить компанія Self-ERP, офіційний партнер Odoo в Україні.
КАБМІН ОБМЕЖИВ ЧАС НА УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ ПРО БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ
Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, встановивши чіткі строки ухвалення рішення про бронювання.
Відповідне рішення ухвалено під час засідання уряду, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Зокрема, внесеними змінами передбачено, що органи державної влади мають передати отримані від підприємств списки до Генерального штабу Збройних сил (СБУ, Службі зовнішньої розвідки) для їх перевірки та погодження у строк не більше ніж 5 робочих днів.
Своєю чергою Генштаб СЗУ (СБУ або СЗР) мають погодити та подати ці списки Міністерству економіки у строк не більше ніж 10 робочих днів. Після цього Мінекономіки має ухвалити рішення про бронювання військовозобовʼязаних у строк не більше ніж 5 робочих днів, а територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у строк не більше ніж 5 робочих днів мають зарахувати військовозобовʼязаного на спеціальний військовий облік.
НАБУЛИ ЧИННОСТІ НОВІ ПРАВИЛА ДЕРЖРЕЄСТРАЦІЇ БІЗНЕСУ
Із 1 травня 2023 діють нові правила державної реєстрації ФОПів, юросіб та громадських формувань.
Набув чинності наказ Міністерства юстиції України від 29 березня 2023 року № 1158/5 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України».
Наказом затверджено нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Також внесено зміни до Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки (затверджених наказом МЮУ від 05.03.2012 № 368/5).
Окрім того, внесено зміни до Порядку державної реєстрації юросіб, ФОПів та громадських формувань, що не мають статусу юрособи. Відтепер при поданні заяви в електронній формі у випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання копії документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.
ПЛАН НАДХОДЖЕННЯ ПОДАТКІВ ДО БЮДЖЕТУ ПЕРЕВИКОНАЛИ НА 7%
У квітні надходження до державного бюджету, що адмініструються Державною податковою службою, перевиконані на 3,1 млрд грн. або +7%.
Про це в Телеграмі повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Загалом, за інформацією депутата, за чотири місяці план по надходженнях податків перевиконано на 3,26 млрд. грн., або на 1,6%. Раніше Гетманцев наголошував, що найбільше у квітні зібрали акцизного податку – «плюс» 2,5 млрд. грн. до плану. Як повідомлялося, за січень-березень поточного року Держмитслужба виконала план надходжень до державного бюджету на 101,2%, перерахувавши 100,9 млрд. грн. (при запланованому показнику – 99,7 млрд. грн.
ЄС ПРОДОВЖИВ БЕЗМИТНУ ТОРГІВЛЮ З УКРАЇНОЮ. ТАКОЖ Є ДОПУСК ДО ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Комітет постійних представників ЄС на рівні послів (Coreper) вирішив ще на рік продовжити лібералізацію правил торгівлі між Україною і ЄС – скасування будь-яких ввізних мит для українських товарів.
Тим часом уряд України ухвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС і Ради асоціації про взаємний доступ до ринків публічних закупівель одне одного.
Про це у Телеграмі поінформував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Робимо важливий крок до членства в ЄС. Синхронізуємо українські та європейські стандарти у сфері публічних закупівель. Ухвалили рішення Комітету асоціації Україна-ЄС та Ради асоціації про взаємний доступ до ринків публічних закупівель одне одного», – заявив він.
НАЦБАНК ПОКРАЩИВ ПРОГНОЗ ВВП, ІНФЛЯЦІЇ ТА ЗБЕРІГ ОБЛІКОВУ СТАВКУ 25%
Національний банк покращив прогноз зростання економіки на поточний рік з 0,3% до 2%. Про це на брифінгу сказав голова НБУ Андрій Пишний.
Інша заява голови Нацбанку: Україна увійшла в стійкий дезінфляційний тренд, що дозволяє прогнозувати подальше зниження цін. Тому Національний банк переглянув свій прогноз інфляції на кінець року. «Якщо в грудні ми прогнозували інфляцію на рівні 18,7%, то наразі на кінець року ми прогнозуємо 14,6%», – зазначив очільник НБУ.
І третє публічне повідомлення голови НБУ: Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 25%. За словами Андрія Пишного, це підтримає ефекти від попередніх заходів із посилення привабливості гривневих активів, дасть змогу й надалі забезпечувати стійкість валютного ринку та формувати належні передумови для збереження сталого тренду на зниження інфляції та пом’якшення найбільш обтяжливих валютних обмежень.
Як зазначив Пишний, оновлений макропрогноз Національного банку передбачає, що цикл зниження облікової ставки розпочнеться у четвертому кварталі 2023 року.
HORIZON CAPITAL ЗАЛУЧИВ $254 МІЛЬЙОНІВ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ
Представники компанії Horizon Capital на зустрічі з президентом України у Києві оголосили про залучення в їхній новий фонд Horizon Capital Growth Fund IV (HCGF IV) 254 млн. дол. США, із якого будуть проінвестовані українські компанії.
Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією у Центрально-Східній Європі, яка керує активами в обсязі 1,4 млрд. дол., зокрема залученими понад 700 млн. дол. капіталу для підтримки підприємців-візіонерів з України та Молдови («Регіон») протягом останніх п’яти років. Сукупний капітал інвесторів фондів перевищує 630 млрд. дол. Заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма зауважив, що цей фонд – яскравий сигнал того, що глобальний бізнес та інвестори вірять у перемогу України.
Засновниця та головний виконавчий директор інвестиційної компанії Horizon Capital Олена Кошарна зі свого боку подякувала учасникам фонду за участь і його швидке формування. Вона наголосила, що Horizon Capital також не зволікатиме зі спрямуванням коштів тим представникам українського бізнесу, які потребують підтримки та інвестицій. «Ми плануємо перші інвестиції через 30 днів», – поінформувала Кошарна.
#бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C