7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #19 – BJET
Sale Banner Mobile Sale Banner
тест-драйв

  
   
   
   

  Назад

  7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #19

  Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

  7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #19

  МАЛИЙ І СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС ПРО СВІЙ СТАН І ПЛАНИ – ОПИТУВАННЯ

  Платіжна платформа Payoneer опитала понад 2 300 українських малих та середніх бізнесів (МСБ) у різних галузях, щоб визначити їхні стан і перспективи в Україні після року повномасштабної війни.

  Український бізнес поступово повертається додому. Так, у 69% підприємств наразі весь персонал знаходиться в Україні, незважаючи на війну, а 25% мають лише частину персоналу за кордоном. Компанії адаптувалися до нової реальності та увійшли у більш стабільний ритм роботи. Це дало змогу планувати діяльність на рік уперед на відміну від початку війни, коли багато підприємств не могли будувати плани довше, ніж на два-три тижні. Так, цьогоріч 56% бізнесів планують зберегти свої поточні позиції на ринку.

  Водночас 30% з них прагнуть розвиватися та масштабуватися, 36% планують найняти більше персоналу цьогоріч.

  Значна кількість українського МСБ (56%) стверджує, що йому не вистачає власних ресурсів для досягнення своїх бізнес-цілей. Проте 44% підприємств вважають, що здатні досягти їх без підтримки ззовні. Ця цифра дає можливість припустити, що велика частина українського бізнесу є достатньо винахідливою, щоб досягти своїх цілей самостійно. Цей натяк на сильну незалежність ще більше посилюється, якщо поглянути на тих, хто знає про міжнародні або державні програми підтримки (23%), але досі, в основному, не звертався до них по допомогу (81%).

  «ЯКІ СТАРТАПИ ВИЖИВУТЬ? КУДИ ІНВЕСТУЮТЬ НАЙОХОЧІШЕ?»

  Засновниця українського венчурного фонду TA Ventures Вікторія Тігіпко в інтервʼю «Мінфіну» розповіла, на якому рівні в поточному році перебуває фінансування у стартапи та чи залишився в інвесторів інтерес до українських стартапів.  Які стартапи виживуть:

  • Фінтех-проєкти, які, наприклад, можуть дозволити собі генерувати й робити продукт з особливими перевагами та запровадити технологічний контроль свого бізнесу, відійшовши від традиційного підходу.
  • Бізнес, який не залежить від споживчих настроїв, тому що зараз міжнародна спільнота налаштовується на рецесію.
  • Стартапи, які роблять акцент на технології, що допомагають споживачам не витрачати зайве.
  • Серед e-commerce набирають оберти тренди second life clothes.

    Куди інвестують найохочіше: 1. Компанії, які можуть забезпечити харчами, особливо за двома критеріями:

  • Ethical-бізнес, який може забезпечити себе та споживачів продуктами, що не несуть у собі негативні складові вбитих, а, можливо, і хворих тварин.
  • Лабораторії, що дають країні можливість бути незалежною від імпорту та прогодувати своє зростальне населення (лабораторно вирощена їжа,  протеїнові виробництва тощо).

    2. MedTech і HealthCare   3. Допомогти здобувати освіту за невеликі кошти:

  • Екосистема з освітою онлайн.

  PROZORRO ВІДНОВИЛА ТРИРАУНДОВІ АУКЦІОНИ

  19 травня набрала чинності Постанова Кабміну №471, яка повертає трираундові аукціони в публічні закупівлі.

  Відкриті торги на Prozorro за замовчуванням відбуваються з трираундовим аукціоном. Його правила залишаються незмінними: кожен учасник має три кроки на пониження своєї ціни, а право останнього кроку отримує той, хто надав найнижчу ціну при подачі пропозиції.

  Раніше уряд тимчасово скасовував трираундові аукціони у відкритих торгах на Prozorro, аби забезпечити рівні права учасників під час регулярних і тривалих відключень світла. “Ми дуже чекали на повернення аукціонів у Prozorro. І переконані, що в закупівлях, де є конкуренція між багатьма постачальниками, цей механізм спонукатиме бізнес активно змагатися між собою та пропонувати державі найвигідніші ціни”, – зазначив директор ДП “Прозорро” Микола Ткаченко.

  Але «не все так однозначно»… Постанова передбачає, що замовник може самостійно ухвалити рішення про проведення відкритих торгів без аукціону, якщо надасть обґрунтування цього рішення. Така опціональність аукціону в Prozorro дозволить гнучко реагувати на ситуацію з енергопостачанням або іншими форс-мажорами, викликаними війною. За відсутності трираундового аукціону перемагатиме той учасник, котрий запропонував найнижчу ціну на етапі подання пропозиції.

  Водночас, Державна аудиторська служба отримала право моніторити прямі договори публічних закупівель. Це має допомогти контролювати, чи правомірно замовники укладають прямі контракти замість проведення процедур у Prozorro.

  ДІЯЛЬНІСТЬ «ДІЯ.БІЗНЕС» ЗА ДВА РОКИ: Є ЧИМ КОРИСТУВАТИСЯ

  Насьогодні онлайн-компонентом проєкту «Дія.Бізнес» є вебпортал, де доступні безоплатні консультації з понад 65 тем, якими скористалися майже 30 тис. людей. А офлайн-компонентом є центри підтримки підприємців Дія.Бізнес, де із часу спільної роботи над проєктом проведено сотні заходів, на які прийшли понад 65 тис. українців.

  Міністерство цифрової трансформації в межах проєкту «Дія.Бізнес», запущеного у травні 2021 року, відкрило 14 центрів підтримки підприємців, а також надало 40 тисяч безоплатних консультацій для українців за 16 напрямами: маркетинг, продажі, програми підтримки, фінанси, оподаткування, систематизація бізнес-процесів, управління персоналом, юридична підтримка, масштабування та експорт, регуляторні правила для бізнесу, стандарти та технічні регламенти, тимчасовий релокейт, підтримка українців та українського бізнесу, що релокувався до Польщі, а також щодо запуску і ведення діяльності жінками та соціальними підприємцями.

  Упродовж 2 років співпраці над проєктом реалізовано 47 міжнародних заходів для понад 1500 представників українського бізнесу із 14 галузей. Загалом український бізнес провів понад 5 тисяч B2B-перемовин з потенційними клієнтами. Розроблено близько 200 досліджень зовнішніх ринків (включно з індивідуальними), 25 гайдів та 64 огляди розвитку секторів України, а також 19 досліджень стану та потреб малого і середнього бізнесу під час повномасштабної війни.

  Для українського бізнесу створено Маркетплейс фінансових можливостей — онлайн-інструмент, у якому зібрано 400+ фінансових програм підтримки для бізнесу 22 банківських установ, а також державних та міжнародних програм.

  43% МАЛИХ І СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЗНАЛИ КІБЕРАТАК. GOOGLE ВИРІШИВ ДОПОМОГТИ

  Питання кібербезпеки в останні роки стають все більш і більш актуальними. Глобально у 2022 році кількість кібератак зросла майже на 40%, і очікується, що ці тенденції продовжуватимуть зростати в наступні роки.

  За даними ЄС, у 2022 році в Європейському Союзі бракувало до 500 000 фахівців з кібербезпеки. За власним дослідженням Google, опублікованим раніше цього року, 46% малих і середніх підприємств повідомили, що не змогли найняти спеціалістів з кібербезпеки через брак кваліфікованих фахівців, високі витрати на їхній найм або недостатню привабливість для кіберекспертів. І тиск зростає, оскільки 43% з цих малих і середніх підприємств повідомили, що стали жертвами кібератак протягом останніх 24 місяців.

  У рамках загального зобов’язання з розвитку кібербезпеки, Google оголошує про запуск нового Професійного сертифікату від Google із кібербезпеки в Україні. Протягом курсу слухачі зможуть набути базові навички із кібербезпеки, наприклад, як визначити загальні ризики, загрози та вразливі місця, а також методи, які допоможуть їх зменшити. Професійні сертифікати від Google із кібербезпеки доступні для українців на Coursera англійською мовою, отже базове знання мови допоможе в навчанні.

  Щоб допомогти людям пройти ці курси, Google.org надає до 5000 стипендій вразливим категоріям українців. Ці стипендії покривають доступ і повну підтримку до навчання від Google на Coursera. Також в рамках ініціатив компанії щодо безпеки в Інтернеті розроблено спецтренінг «Підвищте онлайн-безпеку свого бізнесу»,  щоб допомогти власникам малого та середнього бізнесу вдосконалити навички кібербезпеки. Він вже доступний 19 мовами, включно з українською.

  ЄЧЕРГА” ЗАПРАЦЮВАЛА НА ВСІХ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПУНКТАХ ПРОПУСКУ

  Електронна черга для перетину кордону “єЧерга” зі середини травня повноцінно працює на всіх 16 міжнародних автомобільних пунктах пропуску.

  Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

  «Наразі всі вантажівки перетинають кордон лише відповідно до запису в електронній черзі», – йдеться у повідомленні. “За тиждень дії послуги вже 9500 вантажівок виїхало з України лише за електронною чергою та майже 15 тисяч водіїв зареєструвалися у системі”, – розповів заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

  Нагадаємо, у грудні 2022 року на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” запрацювала у межах пілотного проєкту електронна черга перетину кордону. Вона була розроблена спеціально для українського пункту пропуску і враховує особливості української нормативно-правової бази. Реєстрація для вантажних автомобілів у електронну чергу стартувала на початку травня 2023 року. Для автобусів запис буде доступний попередньо з липня, а для легкових автомобілів – з серпня цього року.

  АРМА ШУКАЄ КОМПАНІЇ-УПРАВИТЕЛІ ДЛЯ ГОТЕЛІВ ТА САНАТОРІЇВ

  Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оголосило конкурси з відбору управителів для 6 арештованих готелів та санаторіїв.

  Про це повідомляє пресслужба АРМА.

  Наразі агентство шукає управителів для готелю «Дружба» у Києві, пансіонату «Шацькі озера» у Волинській області, туристичного комплексу «Прикарпаття» в Івано-Франківську, лікувально-оздоровчого комплексу «Карпатські зорі» в Івано-Франківській області, готельно-ресторанного комплексу «Турист» у Рівному та бази відпочинку «Сонячна» у Полтавській області. Управляти цими активами можуть як приватні, так і державні або комунальні підприємства, які займаються господарською діяльністю за відповідним профілем, мають необхідні ресурси та запропонують найбільш вигідні цінові умови.

  Як повідомлялося, на конкурси з пошуку нових управителів з обов’язковим розміщенням на частині таких об’єктів ВПО загалом має бути передано 5 готелів, 24 санаторії та нежитлові приміщення у різних регіонах України, які перебувають у розпорядженні АРМА.  

   

  #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C