7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #21 – BJET



    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #21

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #21

    VISA І MASTERCARD ПІДНІМАТИМУТЬ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ – БІЗНЕС ЗВЕРНУВСЯ ДО ВЛАДИ

    Асоціація рітейлерів України вкотре звертається до влади, міжнародних платіжних систем MasterCаrd та VISA, а також до українських банків з проханням не підвищувати ставки інтерчейндж (еквайрингу) до кінця дії воєнного стану.

    За інформацією RAU, згідно з повідомленнями від фінансових установ, які надходять до бізнесу, з 1 липня 2023 року ставка інтерчейндж підвищиться до 0,9%. Відповідно, зросте і комісія за еквайринг, яку сплачує бізнес за кожну безготівкову операцію банкам та платіжним системам.

    «Український бізнес вважає, що поточний рівень ставки інтерчейндж на рівні 0,7% є економічно обґрунтованим та компромісним для всіх сторін. Це дозволяє рітейлерам не збільшувати свої витрати та стримувати зростання цін, а банкам та платіжним системам заробляти на наданих послугах з еквайрингу», – підкреслюють в RAU. Також українські рітейлери просять Офіс Президента України, Кабінет Міністрів та Національний банк втрутитися у ситуацію. Адже вже тривалий час її не вдається врегулювати ринковими методами.  

    ПРИВАТБАНК: МАСШТАБНЕ ОНОВЛЕННЯ МЕРЕЖІ ПРИЙОМУ ОПЛАТ КАРТКАМИ

    У червні ПриватБанк розпочинає поступове оновлення мережі прийому оплат картками – еквайрингу.

    “Протягом найближчих місяців банк планує замінити кожен п’ятий POS-термінал на сучасну переносну модель на платформі Android, які відкривають для бізнесу більше можливостей та можуть працювати за умов дефіциту енергії”, – йдеться в повідомленні банку.

    “Ми планували почати оновлювати мережу ще в 2022 році та війна внесла свої корективи. Тому ми розпочинаємо цей процес в цьому році та плануємо замінити на більш сучасні кожний пʼятий працюючий POS-термінал. Нове сучасне обладнання відповідає всім вимогам міжнародним платіжних систем та надає нові можливості для бізнесу користуватися провідними технологіями та покращити сервіс для клієнтів”, – сказав член правління з питань МСБ Євген Заіграєв.

    ПриватБанк має найбільшу в Україні мережу прийому оплат за товари та послуги картками – сьогодні в країні працює понад 230 тисяч POS-терміналів ПриватБанку. Smart POS-термінал моделі PAX a930 – сучасне банківське обладнання на базі операційної системи Андроїд, термінал має сенсорний екран та вбудовані фронтальну та основну камеру.  

    СВІТОВИЙ БАНК: ГАРАНТІЇ ДЛЯ СТРАХУВАННЯ ВОЄННИХ РИЗИКІВ В УКРАЇНІ

    Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (MIGA) Групи Світового банку почало надавати гарантії для страхування воєнних ризиків в Україні із Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE).

    Угоду про збільшення гарантії з 17,1 до 40,85 млн євро між MIGA і німецьким банківським холдингом ProCredit було підписано в присутності першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко в Лондоні під час проведення Конференції з питань відновлення України-2023 (URC-2023), повідомляє пресслужба Мінекономіки. «Це перший проєкт, який буде реалізовуватись із залученням Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України. Впевнена, що програма страхування воєнних ризиків для інвестицій в українську економіку від MIGA запалить зелене світло для тих бізнесменів, які чекають можливості розпочати роботу над відновленням нашої країни», – сказала Свириденко.

    Зазначається, що збільшення гарантії від MIGA поширюється на інвестиції ProCredit в капітал її української дочірньої компанії АТ «ПроКредит Банк» для підтримки українського малого та середнього бізнесу. Відповідна програма діятиме до грудня 2025 року.  

    ЗА СЕКУНДУ ЗАКРИТИ ФОП: НА ПОРТАЛІ «ДІЯ» СТАРТУВАЛА НОВА ПОСЛУГА

    Міністерство цифрової трансформації запустило на порталі «Дія» нову послугу, яка дозволяє припинити діяльність ФОП онлайн без участі державного реєстратора.

    Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. «Закривайте ФОП за секунду – нова послуга вже на порталі Дія. Вона повністю автоматична. Відсутній будь-який людський фактор. Більше не треба довго чекати, поки заяву вручну опрацює державний реєстратор», – зазначив міністр. Федоров уточнив, що інформація автоматично підтягується з Єдиного державного реєстру (ЄДР). Необхідно лише перевірити дані та поставити електронний підпис. Результат надійде на пошту та з’явиться в особистому кабінеті громадянина на порталі Дія.  

    НАЦБАНК ПОМ’ЯКШИВ ВАЛЮТНІ ОБМЕЖЕННЯ

    Національний банк України із 21 червня 2023 року надає можливість резидентам здійснювати перекази за кордон для обслуговування й повернення нових зовнішніх кредитів.

    “Так, з 21 червня 2023 року НБУ дасть можливість резидентам здійснювати перекази за кордон для обслуговування й повернення нових зовнішніх кредитів, кошти за якими надходитимуть з-за кордону після 20 червня 2023 року на рахунки позичальників в українських банках”, – йдеться в повідомленні НБУ. Зазначається, що резиденти матимуть змогу здійснювати відповідні операції за одночасного дотримання низки умов.

    Переказ коштів за кордон з метою виплати процентів (з урахуванням комісій, зборів та інших платежів з обслуговування зовнішніх кредитів чи позик) здійснюється з дотриманням максимальної процентної ставки у розмірі 12% річних.

    Переказ коштів на виконання зобов’язань за кредитом чи позикою, які отримуються на строк не більше трьох років, здійснюється позичальником лише власними коштами в іноземній валюті (у тому числі тих, що залучені від нерезидентів у формі кредитів чи позик). Інші подробиці можна дізнатися в повідомленні НБУ за посиланням.  

    УШЕСТЕРО ЗБІЛЬШЕНО ЛІМІТ ДЛЯ ФІНАНСОВИХ ОПЕРАЦІЙ «ПОЛІТИЧНО ЗНАЧУЩИХ ОСІБ»

    Нацбанк врегулював окремі питання здійснення банками фінансового моніторингу стосовно «політично значущих осіб» (Politically Exposed Persons, РЕРs). Обсяги фіноперацій за всіма рахунками для РЕРs підвищені з 200 тисяч грн на квартал до 400 тисяч грн на місяць.

    “Національний банк унормував окремі питання забезпечення належного застосування ризик-орієнтованого підходу банків до клієнтів ‒ політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, РЕРs), які раніше містилися в рекомендаційних листах. Банки мають відійти від формального підходу до встановлення рівня ризику РЕРs”, – йдеться в повідомленні НБУ. У кожному окремому випадку присвоєння банком будь-якого рівня ризику PEPs має бути належним чином обґрунтовано. У Нацбанку вважають, що такий підхід сприятиме запобіганню встановлення банками необґрунтованого рівня ризику та безпідставній відмові таким клієнтам в обслуговуванні. Національний банк також пом’якшив окремі норми в частині заходів щодо джерел статків (багатства) РЕРs та джерел коштів, пов’язаних з їх фінансовими операціями. Так, підвищено ліміти на обсяги фінансових операцій за всіма рахунками PEPs, відкритими в банку, з 200 тис. грн за квартал до 400 тис. грн за місяць, що є однією з умов для невжиття заходів з установлення джерел статків (багатства) РЕРs. Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку від 15 червня 2023 № 74 «Про внесення змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу», що набрала чинності 17 червня 2023 року.  

    У 90 УКРАЇНСЬКИХ ІТ-КОМПАНІЯХ ЗАБРОНЮВАЛИ БЛИЗЬКО 1600 СПЕЦІАЛІСТІВ

    Міністерство цифрової трансформації допомогло забронювати близько 1600 критично важливих працівників для 90 ІТ-компаній, що працюють в Україні.

    Про це Укрінформу повідомив legal-експерт проєктного офісу Дія.City Дмитро Зінченко.

    «27 січня Кабінет Міністрів України своєю постановою затвердив нову процедуру бронювання військовозобов’язаних ІТ-працівників. Для нас як профільного міністерства важливо, аби ІТ-галузь працювала стабільно і тримала економічний фронт. Тому ми допомагаємо ІТ-компаніям забронювати критично важливих для них працівників. Станом на зараз забронювали вже близько 1600 спеціалістів у 90 ІТ-компаніях», – зазначив він.

    Зінченко наголосив, що чинне законодавче поле надає можливість бронювання лише штатних працівників підприємства і не більше 50% від загальної кількості військовозобов’язаних. «Серед основних труднощів, з якими стикаються компанії, – помилки при подачі документів на бронювання. Через це доводиться повертати їх на доопрацювання і процес затягується. З часом процедура стає все більш налагодженою. Компанії беруть до уваги наші поради і роблять менше помилок. Ми зі свого боку теж чуємо їх проблеми та намагаємося допомагати. Тому кількість заброньованих за останній період збільшилася», – додав експерт.  

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C