7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #24 – BJET
Sale Banner Mobile Sale Banner
тест-драйв

    
   
   
   

    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #24

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #24

    РЕАЛЬНА ЗАРПЛАТА В УКРАЇНІ ЗРОСЛА ДО ДОВОЄННОГО РІВНЯ – ГОЛОВА ЛІГИ БАНКІВ

    Розмір реальної заробітної плати в Україні з урахуванням інфляції повернувся до показників початку 2022 року.

    Про це сказала на брифінгу голова правління Ліги банків України Олена Коробкова.

    За її словами, рівень оплати праці в країні поступово зростає. Важливо, що це відбувається на тлі сповільнення інфляції, що позитивно впливає на доходи громадян.

    “Завдяки цим двом процесам динаміка реальної (номінальна заробітна плата мінус інфляція) середньої зарплатні зараз вийшла на невеликий плюс. Тобто рівень зарплат українців нині приблизно відповідає тому, що був перед російським вторгненням”, – констатувала Коробкова.

    Зростання ж номінальної заробітної плати вона оцінює у 20%. В середньому по країні цей показник підвищився до 17700 гривень.

    Але, за її словами, позитивні зміни, на жаль, стосуються далеко не всіх наших співвітчизників. Передовсім, через те, що агресор позбавив багатьох українців роботи.

     

    ВІДТЕПЕР БІЗНЕС МОЖЕ ПЕРЕВІРИТИ СВОГО КОНТРАГЕНТА НА САЙТІ ПРИВАТБАНКУ

    ПриватБанк запустив нову послугу для бізнес клієнтів «Досьє ділової репутації». Вона дозволяє компаніям та ФОПам більше дізнатися про своїх партнерів по бізнесу, оцінити та звести фінансові ризики співпраці з контрагентами до мінімуму.

    Перевірити ділову репутацію своїх українських партнерів (ĸомпанії та ФОП) можна прямо у «Приват24 для бізнесу». Щоб скористатися послугою у мобільному додатку перейдіть у меню «Послуги», виберіть «Досьє ділової репутації», введіть ЄДРПОУ або ІПН контрагента та натисніть «Шукати».

    У веб версії «Приват24 для бізнесу» в каталозі послуг виконайте пошук за назвою «Досьє ділової репутації», натисніть кнопку «Підключити», а далі «Відкрити». Для перегляду інформації за контрагентом введіть ЄДРПОУ або ІПН та натисніть «Шукати».

    У новій вкладці зʼявиться інформація про компанію, зокрема актуальні реєстраційні дані, наявність кредитної історії в базі Уĸраїнсьĸого бюро ĸредитних історій, дані про обтяження рухомого майна, заборони на участь у тендерах, податĸові дані (статус платниĸа ПДВ, наявність податĸового боргу, внесення в реєстр велиĸих платниĸів податĸів), дані про судові справи та виĸонавчі провадження.

    Також клієнти ПриватБанку зможуть онлайн моніторити зміни ділової репутації за своїми компаніями та контрагентами. Щоб активувати моніторинг у послузі «Досьє ділової репутації» натисніть кнопку «Налаштування моніторингу» і «Підключити». Далі натисніть кнопку «Додати компанію», введіть ЄДРПОУ або ІПН і натисніть «Додати». Мониторинг своїх компаній та перших 3-х контрагентів – безкоштовний.

    Про будь які зміни в досʼє контрагента клієнти отримають сповіщення на головній сторінці «Приват24 для бізнесу».

    ТІНЬОВА ЗАЙНЯТІСТЬ В УКРАЇНІ СЯГАЄ 9% ВІД КІЛЬКОСТІ ЗАЙНЯТОГО НАСЕЛЕННЯ — ДЕРЖПРАЦІ

    За даними Держпраці, не всі роботодавці декларують свої трудові відносини, Держбюджет України втрачає близько 100 мільярдів гривень щороку. А рівень тіньової зайнятості сягає 9% від кількості зайнятого населення.

    Оскільки не всі роботодавці декларують свої трудові відносини, Держбюджет України втрачає близько 100 мільярдів гривень щороку. А рівень тіньової зайнятості сягає 9% від кількості зайнятого населення. Це констатував в ефірі Українського Радіо перший заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Держслужби з питань праці Андрій Харченко.

    Держпраці почала проти незадекларованої праці інформкампанію “Виходь на світло!”. За словами Харченка, починаючи з 16 червня цього року Держпраці має право здійснювати позапланові перевірки. Таким чином, роботодавець, який свідомо ухиляється від оформлення працівників, може бути притягнутий як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності, а також отримати штраф. За одного неоформленого працівника він становить 10 мінімальних зарплат, тобто 67 000 гривень. Харченко також зауважує, що найбільші ризики незадекларованої праці є в закладах громадського харчування, торгівлі, будівництві та сільському господарстві.

    ХТО СТУКАЄ, ТОМУ… ІНВЕСТИЦІЇ $67 МІЛЬЯРДІВ У ПОНАД 130 ПРОЄКТІВ

    Платформа Advantage Ukraine працює з понад 130 проєктами вартістю $67 млрд, загалом же до неї звернулися майже 1500 компаній, які шукають інвестиції та можливості торговельної співпраці.

    Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів спеціальний радник міністра економіки України з питань інвестицій, інновацій та страхування воєнних ризиків, керівник інвестиційної команди Advantage Ukraine Олександр Грибан.

    Він нагадав, що Advantage Ukraine створено з ініціативи Президента для того, щоб, з одного боку, зібрати якісні проєкти в Україні, а з іншого – розповісти світові про наші можливості, зокрема про нові ідеї та запроваджені владою заходи зі стимулювання інвестицій.

    “Через цю платформу вже надходять запити від інвесторів, консолідуються локальні проєкти. І найголовніше, що із самого початку виділяються кошти. Це і ресурс ЄБРР, і гроші ІFС (Міжнародної фінансової корпорації). Європейський інвестиційний банк отримав гарантії від Європейської комісії, готується великий пакет допомоги Єврокомісії Ukraine Facility, в межах якого буде акумульовано велику суму”, – розповів Грибан.

    Тобто, на його думку, інвестиційний ресурс є. Головне тепер — відібрати проєкти, які відповідають вимогам міжнародних партнерів. З моменту запуску платформи до неї звернулися майже 1500 компаній. Поміж них ті, хто шукає інвестиції та можливості торгової співпраці, зокрема близько 500 зацікавлених у потенційних інвесторах.

    НАЦБАНК ПОМ’ЯКШИВ ВИМОГИ ЩОДО ОПЕРАЦІЙ ІЗ ГОТІВКОЮ ЧЕРЕЗ ТЕРМІНАЛИ

    По-перше, Національний банк доповнив перелік виключень та дозволив не підтверджувати за допомогою мобільного телефона здійснення платіжної операції з готівкою через ПТКС, якщо йдеться про наступне. А саме – про внесення готівки через ПТКС для поповнення рахунку, до якого випущено платіжну картку, за умови одночасного дотримання кількох умов (зокрема в разі забезпечення ПТКС її зчитування та подальшого коректного введення ПІН-коду картки або підтвердження операції банком – емітентом картки).

    А також тих, що стосуються оплати послуг мобільного зв’язку на суму, що не перевищує 200 гривень (протягом одного місяця за один номер мобільного телефону) в межах одного надавача платіжних послуг.

    По-друге, регулятор уточнив вимоги щодо використання одноразового пароля під час здійснення операцій з унесення готівки, зокрема зобов’язав надавачів платіжних послуг вживати заходів щодо унеможливлення отримання іншими особам одноразового пароля, який використовується для підтвердження операції.

    Відповідні норми передбачені постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2023 року № 97, що набрала чинності з 12 серпня 2023 року.

    ВІРТУАЛЬНІ АКТИВИ: ВІДТЕПЕР – У ЗАКОНІ

    Верховна Рада врегулювала використання віртуальних активів та цифрового контенту шляхом віднесення їх до об’єктів цивільного права, на які поширюватимуться норми регулювання Цивільного кодексу.

    БізнесЦензор розповідає, що Верховна Рада врегулювала використання віртуальних активів та цифрового контенту шляхом віднесення їх до об’єктів цивільного права, на які поширюватимуться норми регулювання Цивільного кодексу.

    Законопроєктом №6447 до законодавства вводиться визначення «цифрова річ», яка перебуває в обігу лише у цифровій формі. До цифрових речей належать віртуальні активи, цифровий контент, облікові записи онлайн, гроші та цінні папери, які існують виключно у цифровій формі.

    Положеннями пов’язаного законопроєкту №6576 визначається сфера цивільних правовідносин, виділяються суб’єктивні та об’єктивні критерії відповідності цифрового контенту (послуги) умовам укладеного договору, встановлюються правові наслідки ненадання цифрового контенту (послуги) за договором, а також невідповідності контенту (послуги). Крім того, визначаються підстави та правові наслідки відмови від договору, за яким надається цифровий контент (послуга).

    Раніше народний депутат Железняк пояснював, що ухвалення норм законопроєктів – важлива ланка у процесі легалізації крипто- та віртуальних активів. 

    ЗАПУЩЕНО Е-КАБІНЕТ ВИРОБНИКА БУДІВЕЛЬНОЇ ПРОДУКЦІЇ

    Тепер виробники можуть самостійно декларувати вид будівельної продукції. Цим декларуванням виробники підтверджують відповідність продукції вимогам законодавства.

    В Єдиній державній електронній системі будівництва (ЄДЕССБ) з‘явився електронний кабінет виробника будівельної продукції. Він дозволяє скласти декларацію показників будівельної продукції. Розповідає Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

    Тепер виробники можуть самостійно декларувати вид будівельної продукції (вікна, двері, арматура тощо) та її характеристики (розміри, форма, конфігурація тощо). Цим декларуванням виробники підтверджують відповідність продукції вимогам законодавства.

    Перевірку задекларованих показників та характеристик будівельної продукції здійснює орган державного ринкового нагляду — Державна інспекція архітектури та містобудування України.

    Зазначимо, що експлуатаційні характеристики будівельної продукції та вимоги щодо їх підтвердження визначені у національних стандартах, які є ідентичними гармонізованим європейським стандартам.

    Перелік стандартів – за посиланням.

    Усю інформацію щодо роботи з функціоналом кабінету можна знайти у спеціальному чаті: https://t.me/budprod чи за електронною поштою – підтримка щодо проблем роботи функціоналу: support@e-construction.gov.ua.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C