Додаткові 67,6 мільйона на мікрогранти для бізнесу
Кабмін виділив 67,6 млн. грн. на надання мікрогрантів українцям, що прагнуть відкрити власну справу або розширити свій бізнес.
Рішення ухвалили на минулотижневому засіданні уряду.
“Невдовзі майже 300 українців, що підготували бізнес-план для старту чи розвитку свого бізнесу, отримають від держави мікрогрант до 250 тис. грн. на його реалізацію”, – заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко. Вона додала, що загалом за три з половиною місяці дії урядової програми вже профінансовано через гранти проєкти понад 650 підприємців.
У міністерстві зазначають, що на сьогодні заяви на отримання грантів за різними програмами проєкту “єРобота” подали понад 13 тисяч українців, приблизно 2 тисячі заяв визнано успішними. На рахунки одержувачів грантів загалом вже перераховано майже 200 млн. грн.
Нагадаємо, українці з 1 липня можуть у застосунку “Дія” подавати заявки на участь у проєкті “єРобота”. “єРобота” – це шість програм, які, за задумом, мали б створити десятки тисяч бізнесів і сотні тисяч робочих місць.
Депозити можна відкрити з прив’язкою до курсу долара
Нацбанк у співпраці з комерційними банками з 21 жовтня запровадив новий інструмент, який дає змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.
Українці отримали можливість купувати долари США за офіційним курсом НБУ банку з подальшим їх розміщенням на строковий депозит у банку та обов’язковим зворотним продажем купленої валюти після закінчення строку депозиту за офіційним курсом на день проведення зворотної операції.
При цьому кількість депозитів, які зможе відкрити один громадянин, та сума коштів на них не обмежуватимуться. Відсоткова ставка встановлюватиметься відповідно до процентної політики банків, строк депозиту – від шести місяців з можливістю пролонгації, але без права дострокового розірвання.
Плаваючий курс повернеться не скоро
НБУ наразі не бачить підстав для повернення до плаваючого курсу гривні, – повідомив на брифінгу заступник голови Національного банку Юрій Гелетій.
“Ми неодноразово наголошували, що фіксація курсу є тимчасовою. Для нас пріоритетом є плаваюче курсоутворення. У міру відновлення спроможності валютного ринку до самозбалансування, ми повернемось до плаваючого курсоутворення. На жаль, поки що передумов для цього немає, і це яскраво видно з обсягу інтервенцій. Для переходу до плаваючого курсу чистий продаж валюти Нацбанком має бути меншим”, – зазначив Гелетій.
Він констатував: наразі валютний ринок не може сам себе збалансовувати, аби Нацбанк займався лише нівелюванням надмірних коливань.
МВФ похвалив нас за економіку: могло бути ще гірше
Міжнародний валютний фонд висловив позитивну оцінку зусиллям влади України щодо збереження макрофінансової стабільності в умовах повномасштабної російської агресії та планує продовжити обговорення подальших кроків на підтримку української економіки.
Про це йдеться в заяві Місії МВФ за підсумками зустрічей у Відні з представниками української сторони.
“Російське вторгнення в Україну, яке почалося понад сім місяців тому, спричинило величезні людські страждання та завдало серйозних економічних наслідків. Реальний ВВП значно скоротився, інфляція різко зросла, торгівля була суттєво порушена, а бюджетний дефіцит зріс до безпрецедентного рівня”, – зазначається в документі.
Уряд передбачив війну до літа 2023 року і визначив ключові сектори
“Ми розраховуємо, що в наступному році українська економіка може і буде зростати на рівні 4,6%, – повідомила перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко. – Це той розвиток подій, який закладений в основу державного бюджету та базується, в першу чергу, на військовому сценарії, де передбачається активна фаза введення бойових дій протягом шести місяців”.
За її словами, наразі уряд вже визначив чотири ключові напрямки докладання сил. Насамперед ідеться про military-tech, сільське господарство, металургійну промисловість та IT-сектор.
Свириденко уточнила, що також робитиметься фокус на глибинній переробці, – “після заблокування морських портів ми зрозуміли…” Зокрема, нині уряд впроваджує гранти для переробних підприємств в різних секторах на умовах співфінансування: 20% – бізнес, 80% – держава.
У США пропонують стягнути з росії трильйон для України
У ситуації, коли ворог руйнує численні бізнеси і всю економіку, одна з речей, які надихають, – віра в те, що після нашої Перемоги країну ми відбудуємо і модернізуємо країну коштом тих, хто її руйнував.
Днями з’явилася нова інформація, що підтверджує: західні політичні еліти цілком серйозно обговорюють такий план. “За воєнні злочини й руйнування, які її війська спричинили Україні, та виплатити від $750 мільярдів до $1 трильйона для відновлення України”, – заявив екс-посол США в Україні, віцепрезидент Інституту миру США Вільям Тейлор.
“Злочини й агресію потрібно карати, росію треба засудити”, – заявив американський дипломат. Він підкреслив, що для цього має бути створений трибунал та виплачені репарації з російської сторони. Щонайменше $300 мільярдів із трильйона повинні надійти із заморожених активів Центробанку рф, які перебувають у банках країн G7, – наголосив Тейлор. За його словами, країни Групи семи мають попрацювати над цим питанням.
Війна підірвала економічні показники. Більше надії – на малий бізнес
Рівень безробіття в Україні на кінець 2022 року становитиме 30%, повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко під час V українсько-німецького економічного форуму.
Міністр зазначила: одним із викликів, які стоять перед Україною, є стабілізація макроекономічної ситуації. Наразі інфляція в Україні складає 24,6%, та до кінця року очікується на рівні 30%, а падіння економіки прогнозується на рівні 30%.
Як наслідок, зі слів голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева, “обсяги зовнішнього фінансування поступово збільшуються… вже – 59,7%, на даному етапі – з точки зору збереження фінансової стабільності – це позитивна тенденція”.
Що ж, якщо вже намагатися шукати позитиви у фактичному паралічі економіки 40-мільйонної країни, то нам ближчий коментар відомого українського підприємця і режисера Ярослава Трофімова:
“Тобто, як я й прогнозував, прийшла осінь і макроекономіка в Україні всьо. Соціалка тримається на донатах Євросоюзу та США. Як впаде – різко буде боляче.
Що це значить для нас? Що мікроекономіка наразі й ще надовго – тепер основа України. Підприємництво та мікропідприємництво. Робиш пиріжки – годуєш себе? Молодець. Годуєш ще кухаря – супермолодець. Донатиш на ЗСУ при цьому – ти й є основа економіки України. Без жартів та перебільшення.
Цю систему майже неможливо зламати, вона тримається на вірі у себе та бажанні допомагати. На неї не вплине відключення світла – підприємець купить собі невеликий генератор. Її не можна пошкодити ракетами чи дронами, бо вона розгалужена. І це ще один дивний позитивний вплив війни. Чим далі – тим більше економічної свободи та підприємницького мислення буде проявлятись на нашій землі”.
Цікаво, що згідно з запевненням віцепрем’єрки Юлії Свириденко, тепер уряд спрямує всі свої зусилля на підтримку саме малого бізнесу.
#бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C