7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #7 – BJET
тест-драйв

Реєстрація

    Ім’я *

    Прізвище *

    Email *

    Назва компанії *

    Номер телефону *

    Оберіть готове рішення *

    Дякуємо Вам за реєстрацію!

    Протягом кількох хвилин Вам прийде лист-підтвердження на пошту. У випадку запитань напишіть нам на info@bjetpro.com.

    Завершити

    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #7

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за дві хвилини

    7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, #7

    Бізнес втратив 5-16% доходу через удари по енергосистемі

    Таку оцінку оприлюднив генеральний директор Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств В’ячеслав Биковець.

    «Якщо згадувати цей удар, який відбувся 16 листопада, я бачив дані по закладах громадського харчування, торгівлі, то втрати склали від 3–5%. Тобто через відсутність світла, через так звані простої, на які ставали ті чи інші підприємства. Гірша ситуація була після 23 листопада, по Україні це було 5-8% втрат, а по окремих областях вони складали 15–16%. Єдина область в якої не було втрат – це Житомирська», – говорить експерт.

    На думку експерта, легше будувати свою діяльність тим, хто має генератори. Водночас Биковець переконаний, що закупівля генераторів, плата за бензин та дизель, на яких працює генератор, лягатиме на собівартість продукції.

    За оцінками експертів, використання генераторів призводить до зростання витрат на електроенергію в 35 разів.

    2/3 девелоперських компаній – на межі банкрутства

    «Ризики для забудовників та інвесторів зараз чи не найбільші за останні 15 років – зазначає співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов. – Зокрема, на межі банкрутства (тобто в умовах неможливості виконати зобов’язання перед покупцями та партнерами по бізнесу) перебувають до двох третин девелоперських компаній».

    За словами Семенцова, сукупно до 30% інвесторів, що придбали житло за допомогою програм з розтермінування та іпотеки, з об’єктивних фінансових причин не спроможні погасити накопичену заборгованість за платежами».

    Топ-менеджер зауважив, що у 2023 році може відбутися часткове відновлення попиту, але, порівняно з березнем–квітнем 2022 року, в межах 10-15%. При цьому понад 90% покупців будуть зацікавлені в придбанні житла лише у кількох містах: Києві, Івано-Франківську, Львові, Чернівцях, Ужгороді та частково Одесі.

    Наступного року, нагадав експерт, на первинному ринку житла також можливі зміни у веденні будівельного бізнесу. Серед головних – залучення потужних інвесторів ще на старті проєкту, в тому числі й комерційних банків, що дасть змогу акумулювати до 80-100% необхідних витрат; поступовий перехід девелоперів на продаж квартир вже після введення об’єкта в експлуатацію.

    Також через високий попит на оренду житла і суттєвий дефіцит якісної пропозиції можливий поступовий розвиток нових форматів на ринку нерухомості, таких як, наприклад, сервісні апартаменти.

    Диво чи “антидиво”? Податківці перевиконали план на 13%

    Про суперуспіхи зі збирання податкових надходжень до бюджету повідомив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

    «Маємо перші дані щодо надходжень до бюджету, які адмініструються Податковою. Перевиконання рік до року становить 13,1%, у 22-му році бізнес та суспільство профінансували армію на 73,8 млрд. грн. більше, ніж у 21-му», – йдеться в повідомленні.

    Натомість депутат зауважив, що в листопаді, вперше з початку року, не виконаний план надходжень – на 1,7%.

    Серед причин цього Гетманцев назвав скорочення надходжень від податку на прибуток (-42 млрд. грн.) та ПФДО (-2,7 млрд. грн.) І за його прогнозами, ситуація з надходженнями за цими податками надалі погіршуватиметься.

    На ситуацію із надходженнями до бюджету у листопаді також вплинула найбільша з початку війни сума відшкодованого ПДВ – 13,6 млрд. грн. (вочевидь, заборгованого державою в попередні місяці).

    Торгівля землею в розпалі. Після 24 лютого – понад 1000 аукціонів

    «Від початку повномасштабної війни в системі Prozorro.Продажі організатори земельних торгів оголосили 4 271 аукціон за стартовою ціною 2,039 млрд грн. З них успішно завершено 1 037 аукціонів на суму 409,6 млн грн надходжень до бюджетів країни», – повідомляє ДП «Прозорро.Продажі».

    Зазначається, що 179 аукціонів ще перебувають на етапі укладання договорів.

    Середнє зростання ціни на цих торгах складає 169%, а середня кількість учасників — 2,71.

    За інформацією компанії, всього з моменту старту ринку землі 1 липня 2021 року було оголошено 7 987 аукціонів із продажу та оренди землі, з яких відбулось 2 752 торгів загальною вартістю 1,171 млрд. грн.

    Нагадаємо, до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

     «Доступні кредити»: наразі бізнес отримав 158 мільярдів

    Із моменту старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» суб’єкти підприємництва отримали від уповноважених банків 51 158 кредитів на загальну суму 157,97 млрд. грн. Цікаво, що одну десяту від цієї суми кредитів – близько 1,56 млрд. грн. – видали минулого тижня.

    Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів

    Наразі в межах програми банки активно кредитують інвестиції для енергозабезпечення малого бізнесу альтернативними джерелами енергії в рамках компоненту з підтримки підприємців в період дії воєнного стану.

    Таке кредитування здійснюється під процентну ставку 0% річних та сприяє безперебійності ведення бізнесу в умовах порушеної енергетичної структури, що сприятиме збереженню робочих місць на малих та середніх підприємствах України.

    Вакансії для ІТ-спеціалістів: плюс 15% за квартал

    Кількість вакансій для українських ІТ-спеціалістів зросла на 15% у третьому кварталі 2022 року. Найпопулярнішими категоріями стали Game Development, .NET, Analytics, Java, PHP та Python, і попит на спеціалістів у цих категоріях продовжує зростати.

    «Помітне збільшення кількості пропозицій для спеціалістів з України може свідчити про те, що ринок позитивно оцінює віддалену модель співпраці і якість проєктів, які реалізують українські програмісти. Від початку року тільки на Just Join IT з’явилося понад 25 тис. вакансій для українських спеціалістів, що вказує на високий рівень попиту. У найближчі місяці він і далі буде високим», – зауважує Міхал Шум, керівник відділу обслуговування клієнтів порталу Just Join IT.

    Згідно з інформацією, яку наводить портал, – у третьому кварталі 2022 року кількість вакансій для українських спеціалістів у GameDev зросла вдвічі, а у категорії Analytics опубліковано на 60% більше пропозицій порівняно з попереднім кварталом. Також зріс попит на .NET спеціалістів – у третьому кварталі цього року опубліковано на 55% більше вакансій, ніж у попередньому.

    Одним з найпопулярніших напрямів у ІТ залишається JavaScript – кількість вакансій у цій категорії незмінно висока – всього на порталі було розміщено понад 2 тис. вакансій на Friendly offers (категорія для українських спеціалістів).

    Строкові вклади у гривні: перше зростання з початку повномасштабної війни

    Уперше з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну почали збільшуватися строкові вклади у гривні. 

    Про це йдеться в огляді банківського сектору за листопад, підготованому НБУ.

    “У III кварталі банківський сектор надалі адаптувався до кризових умов. Банки підтримували роботу мережі та стрімко відновлювали діяльність відділень у звільнених регіонах. Ліквідність системи зростала завдяки подальшому припливу коштів клієнтів. Вперше з початку повномасштабної війни почали збільшуватися строкові вклади у гривні, а строкові вклади в іноземній валюті відновили зростання вперше з часів коронакризи”, – повідомляє Нацбанк.

    Зазначається, що чистий кредитний портфель загалом скорочувався, лише в державних банках обсяг корпоративних кредитів зріс за підтримки державних програм. Очікувано зросла частка непрацюючих кредитів, найпомітніше в роздрібному сегменті. Попри значні відрахування в резерви, сектор отримав квартальний прибуток після збиткового першого півріччя. Цьому сприяло збереження операційної ефективності.

    #бізнес #business #ERP #CRM #Odoo #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C