7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #8 – BJET
Sale Banner Mobile Sale Banner

    
   
   
   

    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #8

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за дві хвилини

    7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, #8

    Імпортуємо більше, ніж експортуємо: що, куди, звідки, скільки

    За січень-листопад 2022 року в Україну імпортували товарів на 49,4 мільярда доларів, а експортували – на 40,7 мільярда доларів.


    Про це повідомляє Держмитслужба.


    Зазначається, що найбільше імпортували до України з Китаю — $7,6 млрд., Польщі — $5 млрд. та Німеччини — $4 млрд. Експортували з України найбільше до Польщі — на $6,2 млрд., Румунії — на $3,5 млрд., Туреччини — $2,7 млрд.


    Найбільше імпортували до України такі категорії товарів: машини, устаткування та транспорт — $13,8 млрд., паливно-енергетичні товари — $11,7 млрд. та продукцію хімічної промисловості — $8,7 млрд. До трійки найбільш експортованих з України товарів увійшли: продовольчі товари — $21 млрд., метали та вироби з них — $5,7 млрд., а також машини, устаткування та транспорт — $3,9 млрд.

    Важко, але… Перебої електропостачання паралізували тільки 1% компаній


    Для убезпечення від перебоїв з електропостачанням 86% бізнесів встановлюють генератори або інші джерела безперервного живлення (ДБЖ). При цьому повністю припинив роботу лише 1% компаній.


    Такі дані опитування оприлюднила Європейська бізнес-асоціація (ЕВА).
    «Щоб мінімізувати вплив відключень електроенергії, 86% бізнесів встановлюють генератори або інші ДБЖ, 65% – використовують альтернативні джерела зв’язку та інтернету, 25% – переносять дані у хмару, 22% – проводять заходи з кібербезпеки», – йдеться в повідомленні.


    За даними ЕВА, через нестабільність електропостачання протягом останніх двох місяців 66% компаній змінили графік роботи, 40% – зменшили обсяги виробництва чи надання послуг, 12% – закрили частину офісів/відділень/торгових точок. Ще по 9% призупинили роботу або законсервували частину приміщень.


    Водночас більшість компаній (72%) стверджують, що тривалий блекаут не зможе змусити їх вийти з українського ринку. І тільки 8% припускають таку можливість у найгіршому випадку.


    Уряд очікує падіння економіки України на 3-9% у 2023 році після скорочення ВВП більш ніж на 30% цього року за найгіршим сценарієм, який передбачає продовження авіаударів росії по енергетичних об’єктах країни. Якщо атаки на енергетичну інфраструктуру України припиняться, економіка може продемонструвати невелике відновлення, – вважає прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

    Німецький грант: підприємцям надаватимуть особливі кредити


    Ощадбанк надаватиме українським підприємцям банківські кредити в поєднанні з грантовими коштами від уряду Німеччини.


    У Львові 15 грудня було підписано Меморандум про співпрацю у фінансуванні підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу в межах програми міжнародної технічної допомоги «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі».


    Унікальність грантової програми в тому, що вона дасть підприємцям – клієнтам Ощадбанку можливість отримувати гранти від уряду Німеччини.


    Загальний бюджет ініціативи становитиме 2,4 млн. євро, з них 1,3 млн. євро – початкова сума, доступна для грантів.


    Як пояснили в банку, підприємцям будуть надавати банківські кредити в поєднанні з грантовими коштами, які становитимуть до 30% суми проєкту.


    Програма має також навчальну складову: німецькі консультанти проводитимуть тренінги з розвитку підприємницьких та управлінських навичок клієнтів Ощадбанку.

    Парламент відтермінував створення товариствами наглядових рад


    Верховна Рада прийняла рішення про відтермінування норми щодо створення товариствами наглядової ради з 01.01.2023, яка зазначена у перехідних положеннях Закону України “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки.


    Відтепер професійні учасники ринків капіталу та організованих товарних ринків можуть прийняти на загальних зборах учасників рішення про тимчасове покладення функцій органу, відповідального за здійснення нагляду, на загальні збори учасників.


    Однак ця норма діє лише на час воєнного стану і не більш як 90 днів після його припинення або скасування.

    «Безмитна торгівля, пільгове кредитування та розвиток інфраструктури для експорту»


    Наступного року уряд буде намагатиметься подовжити дію безмитних режимів торгівлі з ЄС, США та Великою Британією щонайменше доти, поки триває війна і український бізнес потребує підтримки.
    Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.


    «Наша мета на наступний рік – збільшувати обсяги програм допомоги бізнесу. Мова йде про грантові програми єРобота та програму пільгового кредитування «Доступні кредити 5-7-9%». В умовах війни – це найдієвіші механізми, які дозволяють підтримувати економічну діяльність суспільства», – додає заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.

    Також у 2023 році Мінекономіки буде активно працювати над розширенням українського експорту. Йдеться про розблокування чорноморських портів, зокрема Миколаєва, та розвиток інфраструктури на заході України. В цьому бізнесу готові допомагати міжнародні фінансові організації (насамперед ЄБРР), які фінансуватимуть проєкти.

    Ще понад 10 тисяч терміналів Starlink: техніка – від Маска, оплата – від ЄС


    Україна уклала угоду з американською корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска щодо постачання понад 10 тисяч терміналів супутникового зв’язку Starlink.
    Про це заявив віцепрем’єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, Україна отримала близько 22 тисяч антен Starlink з початку повномасштабної війни. Нові замовлені пристрої будуть відправлені до України найближчими місяцями.


    Хоча контракту ще немає, уряди кількох країн ЄС готові розділити оплату, сказав він, відмовившись публічно назвати їх. «На сьогодні всі фінансові питання вирішені», – зазначив Федоров, додавши, що навесні Україні необхідно буде знайти додаткове фінансування.


    «Альтернативи супутниковому зв’язку немає», – вважає міністр. План дій уряду країни на випадок надзвичайних ситуацій передбачає розгортання 15 тисяч «пунктів незламності», де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету, частина з яких забезпечується антенами Starlink.

    Більшість ІТ-компаній в Україні винаймають працівників без досвіду


    Близько 86% ІТ-компаній в Україні співпрацюють або готові винаймати людей, які мають мінімальний досвід або перейшли працювати в цю сферу з інших професій.


    Про це свідчать результати опитування серед працедавців на українському ІТ-ринку, поведеного рекрутинговою платформою BazaIT спільно з проєктом IT Generation.


    На рішення наймати людей без відповідних навичок або з їх мінімальним рівнем найбільше впливає наявність попереднього позитивного досвіду в команді (69,6%) та готовність «старших» працівників допомагати «молодшим» (63,8%).


    Найважливішим фактором про наймання джуніора та світчера є мотивація людини. Варіант «у людини сяють очі» набрав 92,8%. Не менш важливим є адекватність – 75,4%, чесність та вміння працювати в команді – 59,4%, адаптивність – 56,5%, енергійність – 55,1%, відкритість і талант – 53,6%, а також знання англійської мови – 46,4%.


    У дослідженні взяли участь 80 ІТ-компаній, серед опитаних 53,8% – продуктові, 23,1% – outsource; 7% –out-staff, 3,7% – IT department, 3.7% – консалтингові агенції, 10% – решта.


    Раніше віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров прогнозував, що для забезпечення потреб українського ІТ-ринку на найближчі півроку–рік потрібно близько 15 тисяч відповідних фахівців. До 2024 року українське ІТ ком’юніті прогнозовано розшириться до 450 тис. спеціалістів.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C