АВТОМАТИЗАЦІЯ БІЗНЕСУ НА БАЗІ ГОТОВИХ КОНФІГУРАЦІЙ ODOO – BJET



    Назад

    АВТОМАТИЗАЦІЯ БІЗНЕСУ НА БАЗІ ГОТОВИХ КОНФІГУРАЦІЙ ODOO

    Панельна дискусія, організована за ініціативою Young Business Club, зібрала належне експертне середовище онлайн 11 жовтня 2022 року.

    ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ Автоматизація бізнесу на базі готових конфігурацій Odoo, 11.10.22

    Тема зустрічі – “Автоматизація бізнесу на базі готових конфігурацій Odoo”.

    Експерти з впровадження висловлювали свої думки щодо переваг та недоліків, дискутували, як саме впроваджується система, на що варто звернути увагу на кожному кроці автоматизації бізнес-процесів та на які саме рішення зараз очікує ринок. Основна перевага Odoo в тому, що вона дозволяє в одній системі реалізувати автоматизацію всіх бізнес-процесів компанії.

    Експерти також висловлювали свої думки щодо актуальності Odoo саме для українського ринку. Зокрема, В’ячеслав Сніжко, Chief business development officer у компанії BJet , розповів, що нині компанія сфокусована, серед інших напрямків, на адаптації Odoo під реалії українського регламентованого і управлінського обліку. Для цього компанія на початку року залучила додаткову команду фахівців. Зокрема, до BJet приєднався Антон Піскун, відомий українському ринку як експерт з Odoo та регламентованого обліку. Крім того, використання саме міжнародної системи автоматизації в розробці альтернативних 1С рішень – це вдалий крок на шляху поширення міжнародного досвіду на український ринок.

    Перспективи впровадження регламентованого обліку на Odoo викликали жваву дискусію серед експертів. Традиційно, облік та бухгалтерія є невід’ємною частиною ERP-системи. Але деякі великі системи ERP, наприклад SAP, також не мають рішення для України. Це пов’язано з тим, що бухоблік в Україні порівняно з поширеними міжнародними моделями дуже складний, а наш ринок маленький для великих розробників. Але всі експерти погодились, що саме тепер, на тлі війни та бажання відмови від російських програмних продуктів, є позитивний рух – український облік в перспективі буде трансформуватись у бік європейських реалій.

    Друга велика проблема впровадження рішень-альтернатив 1С – це те, що основні користувачі – бухгалтери – ментально дуже важко сприймають зміни та оновлення. Тому поки що ставляться до зміни системи насторожено.

    Але, незважаючи на перешкоди, українські інтегратори, зокрема компанія BJet, вже мають що запропонувати малому та середньому бізнесу як альтернативу 1С. Компанія зосередила зусилля навколо регламентованого обліку, який будується саме під впливом українських реалій. Вже пропрацьовано основні блоки, які задовольняють саме потреби українського ринку.

    Також мова йшла про використання Odoo “з коробки” малим та середнім бізнесом. Українські інтегратори пропонують різні рішення, коли користувачі можуть самостійно розгорнути систему та почати користуватись передналаштованими модулями. Інтегратори збирають коробки з актуальних модулів, орієнтуючись на власний досвід впровадження галузевих рішень. Але рішення з коробки не адаптовані під бачення кожного окремого власника бізнесу.

    Як альтернативу “коробці” малий бізнес може обрати самостійне впровадження Odoo по кроках – модульна система дозволяє додавати напрямки автоматизації поступово, виходячи з конкретних потреб. Але тут гнучкість Odoo розглядається вже не лише як плюс, а й як мінус – величезна кількість налаштувань та модулів роблять систему надто складною для пересічного власника бізнесу, який не має відповідних знань та досвіду. Крім того, обираючи шлях самостійного впровадження, бізнес втрачає такий надважливий елемент успішної інтеграції, як технічна підтримка.

    Впродовж дискусії сформувалось бачення, чому саме Odoo актуальна та перспективна технологія для українського ринку:

    • Odoo – це open source рішення, з відкритим кодом та відсутністю ліцензії.
    • Cистема світового рівня, яка зі свого боку інтегрує світовий досвід в українські практики.
    • Odoo використовує широкий стек технологій, зокрема web-технології, які популярні на ринку з фокусом на онлайн та хмарні рішення.
    • Швидкість та низька вартість розгортання – дві великі переваги, які актуальні в Україні саме тепер.

    Мінусом Odoo зараз можна назвати нестачу фахівців на внутрішньому ринку. Але інтегратори та громадська спілка ОСА вже нині організовують навчання для різних груп користувачів, тож ситуація в перспективі буде змінюватись на краще.

    Загалом, експерти бачать для Odoo два основні шляхи розвитку – або “коробка” без змін (яка підходить для малого та середнього бізнесу, зокрема багатьох сервісних компаній), або повноцінне індивідуальне впровадження з навчанням персоналу та технічною підтримкою. Великі надії – на ком’юніті всередині країни, зокрема на ту роботу, яку веде ОСА.

    Ми запрошуємо вас долучитись до дискусії та поділитися своїми думками щодо розвитку Odoo в Україні в коментарях під цією публікацією на наших сторінках у соцмережах —> Facebook, LinkedIn.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C