Це цікаво: 30 фактів про ERP – BJET
тест-драйв

Реєстрація

  Ім’я *

  Прізвище *

  Email *

  Назва компанії *

  Номер телефону *

  Оберіть готове рішення *


  Політики конфіденційності

  Дякуємо Вам за реєстрацію!

  Протягом кількох хвилин Вам прийде лист-підтвердження на пошту. У випадку запитань напишіть нам на info@bjetpro.com.

  Завершити

  Назад

  Це цікаво: 30 фактів про ERP

  Якщо ви розмірковуєте про впровадження чи заміну програмного забезпечення для бізнесу, то вас зацікавлять актуальні дані нещодавніх досліджень ринку ERP.

  ERP-системи (від англ. Enterprise Resource Planning) є відносно молодим класом софта, що забезпечує автоматизацію багатьох процесів у сучасних компаніях. І не тільки великих, а й у середніх та малих. Тож компанії, які розвивають ERP, більше за інших комунікують з ринком, проводять численні опитування потенційних користувачів та вже активних клієнтів. Усе – для того, щоб спиратися на правильне розуміння потреб бізнесу та будувати оптимальний шлях впровадження ERP для компаній.

  Отже, 30 фактів, виявлених дослідженнями ринку ERP в різних країнах впродовж останніх трьох років. 

  Ринок ERP стрімко зростає 

  1. Ринок ERP залишається у фазі швидкого розширення, очікується, що загальний розмір ринку до 2025 року перевищить 49,5 млрд. дол. США
  1. Очікується, що протягом наступних п’яти років середньорічний темп зростання світового ринку зросте на понад 8% . 
  1. В опитуванні осіб, які ухвалюють рішення в ІТ, 53% сказали, що ERP є пріоритетом для інвестицій на додаток до CRM. 
  1. Очікується, що до 2026 року глобальний ринок програмного забезпечення ERP досягне 78,4 млрд. дол

  Чому все більше бізнесів впроваджують у себе ERP 

  1. У опитуванні 2019 року 67% дистриб’юторів і виробників назвали свої впровадження успішними або дуже успішними. 
  1. 88% компаній вважають впровадження ERP успішним. 
  1. У звіті за 2020 рік встановлено, що 93% організацій повідомляють про свої ERP-проекти як про успішні. 
  1. Основною причиною прийняття ERP є підвищення ефективності бізнесу
  1. 40% компаній назвали кращу функціональність основною причиною впровадження ERP-системи. 
  1.  Після впровадження ERP 49% компаній сказали, що вони покращили всі бізнес-процеси. Лише 5% компаній заявили, що не помітили жодних покращень. 
  1.  На запитання, що пішло не так під час впровадження, лише 12% респондентів відзначили низьку якість програмного забезпечення
  1.  У групі компаній, які пройшли впровадження ERP, майже половина (49%) запрацювала у відведений час, 13% запустили раніше, ніж очікувалося, 27% трохи запізнилися, а 11% не запустили у відведений час. 
  1.  У дослідженні компаній, які впроваджують ERP, 85% мали прогнозований графік рентабельності інвестицій. З цієї групи 82% досягли рентабельності інвестицій за очікуваний час
  1.  Трьома найбільшими перевагами, які компанії отримали від системи ERP, є скорочення часу процесу, розширення співпраці та централізована система даних. 
  1.  Середній час рентабельності інвестицій у групі компаній, які впровадили ERP, становив трохи більше ніж 2,5 року. 
  1.  Трьома бізнес-цілями для впровадження ERP, учасники ринку називають досягнення економії коштів (46%), кращих показників ефективності (46%) та підвищення ефективності бізнес-транзакцій (40%). 
  1.  Для компаній середнього розміру вартість володіння ERP-системою становить приблизно 3-5% річного доходу

  Хто і як використовує ERP 

  1.  У середньому компаніям потрібно 17 тижнів, щоб вибрати ERP. 
  1.  Компанії-виробники становлять найбільшу частку користувачів – 47% компаній, які бажають придбати програмне забезпечення ERP. Наступними галузями, які найімовірніше використовують програмне забезпечення ERP, є оптова торгівля (18%), сфера послуг (12%) та будівництво (4%). 
  1.  Оборонний і аерокосмічний сектори, роздрібна торгівля та державні комунальні послуги сприяють значному зростанню ринку ERP. 
  1.  Під час опитування компаній, які бажають придбати програмне забезпечення ERP , 89% визначили бухгалтерський облік як найважливішу функцію ERP. Інші відповіді містили інвентаризацію та дистрибуцію (67%), CRM і продажі (33%) та технології (21%). 
  1.  Найбільший вплив на придбання програмного забезпечення ERP мали фінанси та бухгалтерія (23%) та працівники ІТ-відділу (23%). 
  1.  В опитуванні IDC серед малих підприємств із 50–99 співробітниками 58% підтримали інвестиції в хмарні та локальні рішення. 
  1.  Системи ERP є важливою інвестицією, і вони повинні бути головним пріоритетом, відповідно до останнього опитування 53% ІТ-керівників. 
  1.  У середньому 26% працівників використовують програмне забезпечення ERP своєї компанії. 
  1.  Щодо реалізації, то незначних налаштувань потребували 10% респондентів, певних налаштувань потребували 33% і значних налаштувань потребували 37%. 

  Хмара чи на локальний сервер? 

  1.  До 2022 року глобальні витрати на хмарні програми досягнуть 226,9 млрд. дол., а послуги хмарних платформ досягнуть 70 млрд. дол. 
  1.  Понад 80% ERP використовують хмарну модель SAAS. 
  1.  Хмарні розгортання становлять 44% усіх впроваджень у респондентів на виробництві та в дистрибуції. 
  1.  Більше ніж половина (53%) організацій із програмним забезпеченням ERP використовують хмарні рішення, а не локальні корпоративні платформи. 

  Як бачимо, світовий бізнес цілеспрямовано рухається шляхом дедалі більшого впровадження ERP систем. Компанії, які стали на цей шлях, констатують: він потребує певних інвестицій, насамперед зусиль і часу, але підвищення ефективності більшості процесів внаслідок інтеграції ERP є суттєвим.  

  Вочевидь і український бізнес, що дедалі глибше інтегрується в глобальні економічні процеси, впроваджуватиме автоматизацію з допомогою ERP-систем дедалі частіше. Сьогодні використання ERP створює для компаній конкурентну перевагу на найближчу перспективу. Завтра – стане must have, який доведеться вже наздоганяти усім іншим. 

  Андрій Ганус

  #бізнес #business #odoo #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C