ERP-системи (від англ. Enterprise Resource Planning) є відносно молодим класом софта, що забезпечує автоматизацію багатьох процесів у сучасних компаніях. І не тільки великих, а й у середніх та малих. Тож компанії, які розвивають ERP, більше за інших комунікують з ринком, проводять численні опитування потенційних користувачів та вже активних клієнтів. Усе – для того, щоб спиратися на правильне розуміння потреб бізнесу та будувати оптимальний шлях впровадження ERP для компаній.
Отже, 30 фактів, виявлених дослідженнями ринку ERP в різних країнах впродовж останніх трьох років.
Ринок ERP стрімко зростає
- Ринок ERP залишається у фазі швидкого розширення, очікується, що загальний розмір ринку до 2025 року перевищить 49,5 млрд. дол. США.
- Очікується, що протягом наступних п’яти років середньорічний темп зростання світового ринку зросте на понад 8% .
- В опитуванні осіб, які ухвалюють рішення в ІТ, 53% сказали, що ERP є пріоритетом для інвестицій на додаток до CRM.
- Очікується, що до 2026 року глобальний ринок програмного забезпечення ERP досягне 78,4 млрд. дол.
Чому все більше бізнесів впроваджують у себе ERP
- У опитуванні 2019 року 67% дистриб’юторів і виробників назвали свої впровадження успішними або дуже успішними.
- 88% компаній вважають впровадження ERP успішним.
- У звіті за 2020 рік встановлено, що 93% організацій повідомляють про свої ERP-проекти як про успішні.
- Основною причиною прийняття ERP є підвищення ефективності бізнесу.
- 40% компаній назвали кращу функціональність основною причиною впровадження ERP-системи.
- Після впровадження ERP 49% компаній сказали, що вони покращили всі бізнес-процеси. Лише 5% компаній заявили, що не помітили жодних покращень.
- На запитання, що пішло не так під час впровадження, лише 12% респондентів відзначили низьку якість програмного забезпечення.
- У групі компаній, які пройшли впровадження ERP, майже половина (49%) запрацювала у відведений час, 13% запустили раніше, ніж очікувалося, 27% трохи запізнилися, а 11% не запустили у відведений час.
- У дослідженні компаній, які впроваджують ERP, 85% мали прогнозований графік рентабельності інвестицій. З цієї групи 82% досягли рентабельності інвестицій за очікуваний час.
- Трьома найбільшими перевагами, які компанії отримали від системи ERP, є скорочення часу процесу, розширення співпраці та централізована система даних.
- Середній час рентабельності інвестицій у групі компаній, які впровадили ERP, становив трохи більше ніж 2,5 року.
- Трьома бізнес-цілями для впровадження ERP, учасники ринку називають досягнення економії коштів (46%), кращих показників ефективності (46%) та підвищення ефективності бізнес-транзакцій (40%).
- Для компаній середнього розміру вартість володіння ERP-системою становить приблизно 3-5% річного доходу.
Хто і як використовує ERP
- У середньому компаніям потрібно 17 тижнів, щоб вибрати ERP.
- Компанії-виробники становлять найбільшу частку користувачів – 47% компаній, які бажають придбати програмне забезпечення ERP. Наступними галузями, які найімовірніше використовують програмне забезпечення ERP, є оптова торгівля (18%), сфера послуг (12%) та будівництво (4%).
- Оборонний і аерокосмічний сектори, роздрібна торгівля та державні комунальні послуги сприяють значному зростанню ринку ERP.
- Під час опитування компаній, які бажають придбати програмне забезпечення ERP , 89% визначили бухгалтерський облік як найважливішу функцію ERP. Інші відповіді містили інвентаризацію та дистрибуцію (67%), CRM і продажі (33%) та технології (21%).
- Найбільший вплив на придбання програмного забезпечення ERP мали фінанси та бухгалтерія (23%) та працівники ІТ-відділу (23%).
- В опитуванні IDC серед малих підприємств із 50–99 співробітниками 58% підтримали інвестиції в хмарні та локальні рішення.
- Системи ERP є важливою інвестицією, і вони повинні бути головним пріоритетом, відповідно до останнього опитування 53% ІТ-керівників.
- У середньому 26% працівників використовують програмне забезпечення ERP своєї компанії.
- Щодо реалізації, то незначних налаштувань потребували 10% респондентів, певних налаштувань потребували 33% і значних налаштувань потребували 37%.
Хмара чи на локальний сервер?
- До 2022 року глобальні витрати на хмарні програми досягнуть 226,9 млрд. дол., а послуги хмарних платформ досягнуть 70 млрд. дол.
- Понад 80% ERP використовують хмарну модель SAAS.
- Хмарні розгортання становлять 44% усіх впроваджень у респондентів на виробництві та в дистрибуції.
- Більше ніж половина (53%) організацій із програмним забезпеченням ERP використовують хмарні рішення, а не локальні корпоративні платформи.
Як бачимо, світовий бізнес цілеспрямовано рухається шляхом дедалі більшого впровадження ERP систем. Компанії, які стали на цей шлях, констатують: він потребує певних інвестицій, насамперед зусиль і часу, але підвищення ефективності більшості процесів внаслідок інтеграції ERP є суттєвим.
Вочевидь і український бізнес, що дедалі глибше інтегрується в глобальні економічні процеси, впроваджуватиме автоматизацію з допомогою ERP-систем дедалі частіше. Сьогодні використання ERP створює для компаній конкурентну перевагу на найближчу перспективу. Завтра – стане must have, який доведеться вже наздоганяти усім іншим.
Андрій Ганус
#бізнес #business #odoo #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C