Odoo Experience 2022: брюссельські інсайти від українців – BJET
тест-драйв

Реєстрація

    Ім’я *

    Прізвище *

    Email *

    Назва компанії *

    Номер телефону *

    Оберіть готове рішення *

    Дякуємо Вам за реєстрацію!

    Протягом кількох хвилин Вам прийде лист-підтвердження на пошту. У випадку запитань напишіть нам на info@bjetpro.com.

    Завершити

    Назад

    Odoo Experience 2022: брюссельські інсайти від українців

    Представники сотень компаній з усіх континентів зустрілися днями на конференції ERP-платформи Odoo

    BJet на Odoo Experience 2022

    Триденна подія відбувалася у столиці Бельгії, звідки 2005 року і стартувала одна з найпоширеніших у світі ERP-платформ.

    Представники BJet взяли участь у всесвітньому івенті Odoo 12–14 жовтня в Брюсселі, тож ми попросили CEO BJet Олену Кузьмічову поділитися інсайтами з події.

    Всесвітня конференція ERP-платформи з 7 мільйонами бізнес-користувачів по цілому світу – це непересічна подія. Що ж саме відбувалося в ці дні у Брюсселі? 

    – Odoo Experience – це щорічна подія Odoo, під час якої компанії з цілого світу, які розвивають і просувають систему, зустрічаються, щоб «звірити годинники» – першими дізнатися про оновлення системи, однаково зрозуміти актуальну стратегію її розвитку, максимально обмінятися досвідом, поділитися проблемами для оптимального реагування платформи на потреби ринку. 

    Цього разу учасники, відповідно до своїх пріоритетів, могли ознайомитися з понад 200 доповідей та впродовж трьох днів активно комунікувати як із головною командою платформи, так і між собою. Для цього організатори забезпечили максимально зручні умови дискусій та неформального нетворкінгу. 

    Сама атмосфера заходу по-своєму унікальна – запрошені на конференцію представники сотень компаній почуваються на заході настільки «своїми» для Odoo, ніби є не представниками компаній-партнерів, а безпосередньо співробітниками Odoo. 

    Чи ставила собі команда BJet якісь особливі цілі на Odoo Experience 2022? 

    – Наша основна мета була обговорити з компанією-розробником перспективи розвитку в Україні платформи Odoo Enterprise, яка містить весь найсвіжіший функціонал (нагадаю, Odoo має також базову безкоштовну версію Odoo Community). 

    Ми хочемо, щоб Odoo Enterprise в Україні зростав. Тому ми розмовляли про це з представниками головної компанії-розробника. Пояснювали, що ринок 1С в Україні поступово вивільнятиметься, що вже чимало нинішніх клієнтів та компаній-інтеграторів 1С шукають альтернативу… І що насправді Odoo Enterprise має можливість взяти цю частку ринку та вплинути позитивно на ефективність тисяч українських компаній. 

    У цьому контексті для мене як для СЕО компанії, що розвиває продукти на базі Odoo в Україні, важливо було прокумунікувати два питання з представниками головної команди Odoo. Перше – це високоякісна україномовна локалізація інтерфейсу. Бо наявна насьогодні локалізація – неповна і з деякими помилками. Друге – це питання інтеграції в Odoo Enterprise модуля регламентованого обліку для України, який ми розробляємо. 

    Чи задовільнив вас зворотній зв’язок? 

    – Так, позиція головної компанії-розробника дає підстави для оптимізму щодо розвитку Odoo Enterprise в Україні. Серед іншого, колеги неофіційно повідомили, що працюють над виокремленням  окремого акаунт менеджера для України.  

    Зі свого боку ми ініціювали (і про це вже домовлено) проведення серії вебінарів про Odoo Enterprise для компаній, які досі розвивали російське сімейство програм 1С/BAS в Україні. До речі, спільнота ОСА Україна разом з ГО “Odoo in UA”, з якими ми спільно готуємо вебінари, вже опитує український ринок про цікаві їм питання щодо Odoo. Поставити свої запитання для вебінару учасники ринку можуть за посиланням

    Яке ваше враження про озвучені зміни в самій системі Odoo ERP? 

    – Платформа, безперечно, продовжує покращуватися. Це очевидно, і нам як провайдерам Odoo в Україні це дуже приємно. 

    По-перше, система знову посилилася в технічній частині. Зокрема, стала ще швидшою у відгуку. 

    По-друге, змінюється UI/UX – вносити дані і зберігати зміни користувачем стало ще зручніше. Зокрема, тепер можна не зберігати окремо кожну зміну інформації, вона зберігається автоматично і це значно пришвидшує роботу з інтерфейсом. 

    З’явилася нічна тема інтерфейсу та ще низка очікуваних користувачами UI/UX-змін.  

    По-третє, презентовано модуль Knowledge – функціонал подібний до популярної у ІТ бізнесі Confluence. Це система зберігання знань компанії. Для нас це означає, що компанії-інтегратори, які надалі займатимуться впровадженням софта для бізнесу, спокійно можуть перейти на Odoo і за меншу ціну. Це круто для розвитку продукту в України. 

    Є низка важливих розширень можливостей вже наявного функціоналу, але це тема для окремої спеціалізованої розмови. 

    Чи має Odoo Enterprise принципові переваги над іншими західними ERP-платформами, що теж намагаються стати альтернативою російському софту для бізнесу

    – Суб’єктивно, я в першу чергу відзначила б ціну – оголошена нова цінова політика Odoo максимально демократична і зрозуміла. У тих екстремальних умовах, в яких доводиться нині працювати українському бізнесу, це дуже цінна перевага.  

    Хоча об’єктивно ми розуміємо: після першого враження від ціни головним для компанії-користувача стає функціонал. Те, чи може він суттєво підвищити ефективність процесів компанії-користувача. І з цим в Odoo все добре, система не програє тим великим західним системам, які дотримуються політики високих цін. Адже, на відміну від стартапів, які намагаються виводити на ринок цілком нові продукти, Odoo за два десятиліття накопичила глибоке розуміння бізнес-процесів у компаніях різного типу в різних країнах. І цей досвід ми бачимо чудово реалізованим у продукті. 

    Зупинімося на новій ціновій політиці докладніше. Якою конкретно вона є тепер? 

    – Цінову політику дуже спростили – тепер в Odoo Enterprise є лише три прайси.  

    Перший пакет – безкоштовний, для користувачів, які використовують тільки один із модулів Odoo Enterprise. Причому кількість користувачів від однієї компанії – безлімітна. 

    Другий пакет – Standard. Кількість модулів безлімітна. За €11.90 на місяць юзер може користуватися будь-якими модулями з надпотужного арсеналу Odoo Enterprise. Як наслідок, пакет Standard – це найнижча цінова пропозиція серед ERP-систем, наявних нині на українському ринку. 

    Думаю, що цей пакет має перспективу стати найпопулярнішим в Україні. В ньому Odoo робить основний фокус на потребах клієнта, який хоче провести комплексну цифрову трансформацію свого бізнесу і вести весь бізнес в одній системі. 

    Чому, крім ціни, Odoo Enterprise у пакеті Standard мав би стати найзатребуванішим в Україні? 

    – Для цього є кілька причин… 

    Український бізнес досить активно користується різними цифровими системами. Причому в кожної компанії з роками складається свій індивідуальний «зоопарак» програм – інколи взагалі не пов’язаних між собою, а інколи пов’язаних з допомогою різних «костилів», індивідуально замовлених у компаній-інтеграторів. Це дуже ускладнює інформаційний простір і для менеджменту компаній, і для працівників нижчих рівнів. 

    Крім того, кожна з використовуваних систем розвивається своїми шляхами, тож на підтримання навіть уже створених інтеграцій доводиться витрачати чимало ресурсів. 

    Але насправді більшості бізнесу треба лише «їхати, а не шашечки». Принциповим є не набір конкретних програм, а набір їхнього функціоналу. А Odoo Enterprise нині забезпечує максимальний набір модулів, потрібних компаніям для автоматизації процесів. Тож, отримавши змогу використовувати будь-які модулі у недорогому пакеті Standard, більшість компаній об’єктивно може більше не мучитися з використанням і підтримкою наявного «зоопарку» програм від різних розробників. 

    З іншого боку, «більшість» не означає «всі». Завжди буде частина бізнесу, яка вважатиме неможливим задовольнити свої потреби універсальними модулями Odoo 

    -– Так, звичайно. І тому, крім пакетів Free і Standard, нова цінова модель Odoo Enterprise містить третій пакет – Custom. Як уже зрозуміло з назви, це пакет із акцентом на індивідуальні доопрацювання. Прайс цей теж насправді демократичний – €17.90 на місяць за користувача. 

    Якщо компанія має потребу в інтеграції Odoo ERP з багатьма зовнішніми системами, то може скористатися саме пакетом Custom. Якщо з певних причин не може скористатися перевагами інфраструктури Odoo online і потребує розгортання системи на власній інфраструктурі, то для неї – Custom.  

    Так само – якщо принциповим є мати кастомізований інтерфейс та якщо потрібен функціонал мультикомпаній (ведення кількох компаній в одній системі). Усі ці потреби покриває пакет Custom. 

    А яке ваше враження від нетворкінгу з колегами, що розвивають Odoo в інших країнах? Чи є цікаві висновки з цього спілкування? 

    – Це було пізнавально – впродовж трьох днів Odoo Experience 2022 спілкуватись наживо з людьми, які розвивають систему на дуже різних ринках. 

    Важливий висновок: платформа Odoo досягла того рівня ефективності для бізнесу, при якому її став реально цінувати найвибагливіший бізнес – північноамериканський та західноєвропейський. У Сполучених Штатах стрибок щодо кількості користувачів – удвічі за рік! Дуже росте і Європа. 

    Приємно, що нині Odoo розглядає ринок ERP України як один із пріоритетних і робить для успішного просування у нашій країні важливі практичні кроки. Переконана, ERP-системи на базі цієї платформи вже скоро серйозно потіснять російське програмне забезпечення для бізнесу. 

    Андрій ГАНУС. 

    Фото: BJet на Odoo Experience 2022

    #odoo #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C