Три групи ризиків використання 1С: коротко про головне – BJET
тест-драйв

Реєстрація

    Ім’я *

    Прізвище *

    Email *

    Назва компанії *

    Номер телефону *

    Оберіть готове рішення *

    Дякуємо Вам за реєстрацію!

    Протягом кількох хвилин Вам прийде лист-підтвердження на пошту. У випадку запитань напишіть нам на info@bjetpro.com.

    Завершити

    Назад

    Три групи ризиків використання 1С: коротко про головне

    Час змін настав! Сьогодення – це епоха, коли навіть чимало Західного бізнесу припиняє співпрацю з надто вже токсичним російським ринком. Бо вважає це кращим, ніж нести ризики продовження співпраці с агресором. Чи є складним це рішення? – Звичайно. Але це необхідність. А чи складно українському бізнесу відмовитися від ру-софта, в який вкладено час, гроші та інші ресурси? – Звичайно. Але це ще більша необхідність.

    1С Бухгалтерія, російські танки

    Російське програмне забезпечення для бізнесу, як і весь «русский мир», не захищає від небезпек, а лише їх генерує. Від початку повномасштабної війни держави орків проти України ризики для користувачів лише зростають.  

    Ризики, пов’язані з використанням 1С, Bitrix24 та інших російських програм (як під оригінальними брендом, так і перейменованих (для прикладу BAS) можна розділити на три групи – технічні, репутаційні та морально-етичні. Пропонуємо ознайомитися докладніше з ними у нашому короткому огляді. 

    Ризики морально-етичні

    Міжнародний військовий злочинець та його багатотисячна озброєна зграя нищать тисячі українців, руйнують наш життєвий простір та поставили собі за мету цілком стерти з лиця землі українську державу й українську ідентичність.

    Вочевидь, для кожного українця є неприпустимим де-факто підтримувати економіку ворога, який оплачує знаряддя масового вбивства та «роботу» орди. Чи хоче хтось із нас опосередковано бути причетним до жахливих діянь, що ввійдуть в історію Європи?

    Вочевидь – ні. Значить, час змінити це. Відмовитися від російського софта та використувувати створені українцями продукти = стати на сторону світла та внести свій внесок у перемогу України над всім російським.

    Ризики репутаційні

    Ці ризики є наслідком попередніх, морально-етичних. Використання будь-чого, що створено країною-агресором, є токсичним, як для пересічної людини, так і для бізнесу. Дедалі більше клієнтів та спеціалістів вважатимуть використання російського софта в бізнесі неприйнятним в жодному разі. І відмовлятимуться співпрацювати з компаніями-користувачами1С, Bitrix24 та їхніх перейменованих-замаскованих клонів, як от BAS для 1С.

    Через зміну в оцінці репутації потенційних партнерів, компанії проходитимуть поступово, але точно в єдиному напрямку – будь який дотик до всього російського  стає недопустимим.

    Ризики технічні

    1С Бухгалтерія, російський софт небезпечний

    Ось повідомлення, опубліковане 25 квітня на офіційному сайті 1С: «С 21 апреля продолжаются мощные DDoS-атаки на различные интернет-ресурсы и сервисы 1C и других организаций с целью усложнить работу российских пользователей и сорвать сдачу налоговой отчетности… Мы не публикуем открыто подробную информацию и рекомендации по решению проблем, так как это поможет организаторам атак сделать их сильнее…» 

    А ось повідомлення Фонду соціального страхування рфії від 26 квітня: «…продлен прием отчетности 4-ФСС, мы рекомендуем тем пользователям, которые не смогли ранее сдать отчетность из программ 1С:Предприятие, повторить попытку, в том числе несколько раз». 

    Цими повідомленнями, 1С та російська влада офіційно визнали, що система є вразливою навіть від найпростіших кібератак. І якщо сьогодні українським та західним хакерам  вдається вибірково діяти проти російських користувачів 1С, то не факт, що настільки точну вибірковість кібер-бійці антиросійського фронту з цілого світу зможуть та схочуть підтримувати завтра і післязавтра. 

    Водночас, очевидно: якщо нині українські та західні хакери ефективно діють проти російських користувачів 1С, то кібер-військо держави-агресора будь-якої миті може так само ефективно діяти проти українських користувачів. Безцінні для кожного бізнесу дані можуть бути: заблоковані, викрадені, змінені, знищені. Чи хоче цього хоча б один з власників бізнесу? – риторичне запитання. 

    Ворог для цього має найкращі можливості, адже компанія-розробник 1С є російською і підпадає під вимоги російського законодавства. А законодавство рф, згідно з висновком Міністерства внутрішньої безпеки США від 2017 року, дозволяє російським спецслужбам звертатися до ІТ-компаній із запитами або зобов’язувати їх сприяти перехопленню комунікацій. 

    Загрози ці надто очевидні, щоб їх заперечувати. Та й офіційну заборону на використання 1С у держсекторі України продовжив уже другий Президент поспіль. Тому дехто нас переконує, мовляв, із моменту накладення перших санкцій 2017 року, 1С в Україні майже не продають. А BAS та ще низка програм-клонів – нібито цілком незалежні рішення українських розробників, які лише використовують знайому по 1С архітектуру та мову програмування. 

    Чи так це насправді? Автори незалежного розслідування, опублікованого авторитетним ресурсом DOU, спростовують це і переконливо показують живий зв’язок між 1С та BAS. Усіх, кого цікавлять деталі, запрошуємо прочитати оригінал статті на DOU. 

    А шанувальникам короткого формату пропонуємо ознайомитися з двома промовистими ілюстраціями з цього розслідування…

    Власником торговельної марки «BAS ERP» є польська NetHelp Jarocki Piotr.
    Фото dou.ua: Власником торговельної марки «BAS ERP» є польська NetHelp Jarocki Piotr, розташована у місті Забже. DOU не вдалось знайти офіційний сайт цієї компанії, проте у відкритих реєстрах зазначено, що вона започаткована у 2007 році та має лише одного працівника. Офіс NetHelp Jarocki Piotr у польському Забже, де зареєстрована компанія, на фото Google 2012 року виглядає як приватний будинок.
    Зв’язок компаній, які просувають на ринку споріднені продукти 1С і BAS.
    Схема dou.ua: Зв’язок компаній, які просувають на ринку споріднені продукти 1С і BAS, схема підготована авторами незалежного розслідування DOU.

    Висновок очевидний: подальше використання ворожого софта для бізнесу в найближчі роки ставатиме дедалі проблематичнішим із технічного, репутаційного та морально-етичного поглядів. Аж до виникнення потреби замінювати такий софт терміново, без належної підготовки, з можливою втратою всіх даних. Чи варто чекати цього моменту, якщо загрози аж такі очевидні? 

    Ми розуміємо, скільки часу та зусиль деякий бізнес витратив на впровадження російського софта. Але настав час побороти цю залежність спільними зусиллями компаній-замовників та розробників програмного забезпечення. Команда BJet ERP – комплексного хмарного рішення для розвитку та управління бізнесом на основі Odoo – рекомендує користувачам 1С якнайшвидший перехід на якісний український продукт. Пишіть нам. 

    Степан Матвійчук 

    P. S. Шукаєте аналоги 1С або кращі альтернативи? Дізнайтеся більше про українську BJet ERP – система містить управлінський, фінансовий, бухгалтерський облік та багато інших опцій для бізнесу.