ЯК ERP ДОПОМАГАЮТЬ УПРАВЛЯТИ ФІНАНСАМИ? – BJET



    Назад

    ЯК ERP ДОПОМАГАЮТЬ УПРАВЛЯТИ ФІНАНСАМИ?

    Фінансовий блок ERP – це програмний комплекс, який відповідає за основні функції бухгалтерського обліку та управління фінансами в системі планування ресурсів підприємства.

    ЯК ERP ДОПОМАГАЮТЬ УПРАВЛЯТИ ФІНАНСАМИ

    Зазвичай цей блок містить комплекс регламентованого бухгалтерського обліку; формує фінансову звітність; обробляє пов’язані транзакції, такі як виставлення рахунків та звітність про витрати. Блок модулів управління фінанасами також зазвичай підтримує такі функції, як аналіз прибутковості та управління доходами.

    ERP – це модульне програмне забезпечення, призначене для інтеграції бізнес-процесів організації в єдину систему, що працює на центральній базі даних. Фінансові модулі діляться даними з іншими основними бізнес-процесами, включаючи управління запасами, планування виробництва, закупівлі, управління відносинами з клієнтами (CRM) та інші. Коли транзакція в одному з цих інших модулів має фінансовий вплив або повинна бути зафіксована в системі бухгалтерського обліку, вона зазвичай ініціює дію або передачу даних у фінансові модулі ERP.

    Детальніше розкриємо тему з допомогою статті від експертів Techtarget.com, одного з провідних західних інформаційних ресурсів, що пише про ERP-системи.

    ЧОМУ ФУНКЦІОНАЛ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ERP ВАЖЛИВИЙ?

    Фінансовий блок, як правило, є першим комплексом модулів, активованим в ERP-системі, і причиною того, що організації замінюють своє автономне програмне забезпечення для бухгалтерського обліку на ERP. Інтеграція фінансів різних бізнес-процесів допомагає забезпечити точність бухгалтерського обліку, що має важливе значення для дотримання фінансових нормативів та вимог до звітності, які стали більш жорсткими в останні роки.

    ERP також надає консолідовані фінансові дані, необхідні для вимірювання та покращення корпоративної ефективності.

    Фінансовий блок є компонентом, який найбільше відрізняє ERP від інших інтегрованих бізнес-додатків, таких як пакети управління людським капіталом (HCM), а також від його попередника, системи планування матеріальних потреб, яка в основному стосується сировини та компонентів, необхідних у виробництві. Фінансовий блок ERP часто розгортають першим, коли компанія змінює системи ERP або масштабується.

    ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ В ERP

    Нижче наведено основні особливості модуля фінансування ERP:

    • Аналіз прибутковості. Відстеження прибутку надає бізнесу картину його загального фінансового стану та огляд того, як він використовує свої фінансові ресурси. За допомогою аналізу прибутковості організація має уявлення про те, звідки надходить більша частина її прибутку. Деякі трекери прибутку також прогнозуватимуть рентабельність інвестицій організації (ROI) з усіх каналів на основі історичних операцій з продажу та даних про витрати.
    • Головна книга (GL) – це вичерпний запис усіх фінансових операцій компанії. Він відстежує такі речі, як доходи і витрати, рахунки капіталу, активи і пасиви.
    • Кредиторська заборгованість. Організація використовує функціонал кредиторської заборгованості для управління коштами, які вона винна постачальникам та іншим кредиторам. Автоматизувавши кредиторську заборгованість, підприємство може заощадити гроші та час, а також мінімізувати людські помилки. ERP може швидко обробляти велику кількість рахунків-фактур та інших фінансових документів між організацією та її постачальниками. Модуль також інтегрує дані про кредиторську заборгованість організації зі своєю системою закупівель, що дозволяє краще контролювати грошові потоки.
    • Дебіторська заборгованість. Функціонал дебіторської заборгованості автоматизує контроль заборгованості компанії перед клієнтами. Він відстежує платежі та керує коштами і рахунками-фактурами. Організація може використовувати цю функцію для автоматизації таких завдань, як створення повторюваних рахунків-фактур, фінансової звітності та нагадувань про оплату. Автоматизуючи процес дебіторської заборгованості, компанія може прискорити збір і полегшити клієнтам оплату, тим самим покращивши грошовий потік і задоволеність клієнтів.
    • Управління основними засобами. Компанії використовують цей функціонал для відстеження та управління матеріальними активами, такими як комп’ютери, заводське обладнання та транспортні засоби. Управління основними засобами дозволяє організації враховувати розрахунки амортизації, вимоги відповідності та податкові наслідки. Використовуючи цей функціонал, колмпанія може отримати кращу видимість того, як він використовує свої основні засоби, а також пов’язані з цим витрати та технічне обслуговування.
    • Закупівлі. Більшість основних фінансових модулів ERP мають деякі функції, необхідні компанії для базової закупівлі витратних матеріалів та послуг, включно зі створенням таких документів, як заявки та замовлення на купівлю. Інтеграція з модулями бухгалтерського обліку зазвичай забезпечує необхідну обробку рахунків-фактур, тоді як зіставлення рахунків-фактур гарантує, що інвойси постачальників відповідають інформації в бухгалтерських модулях перед обробкою платежу. Організації, яким потрібні більш складні можливості закупівель, особливо для придбання сировини та компонентів, необхідних для виробництва, зазвичай мають більш складний програмний модуль закупівель від постачальника ERP або стороннього постачальника.
    • Управління ризиками. Функціонал управління ризиками підприємства дозволяє організації прогнозувати, аналізувати та управляти ризиками для своєї діяльності та фінансової стабільності. Наприклад, управління кредитним ризиком може гарантувати, що компанія має достатньо грошових резервів на руках для покриття кредиторської заборгованості, якщо клієнт пропустить платіж. Функціонал управління ризиками також може допомогти компаніям вирішувати питання, пов’язані з безпекою, юридичними зобов’язаннями, комплаєнсом та репутаційними ризиками.
    • Звітності. Основні функції звітності надають доступ до фінансових даних, часто в режимі реального часу, і допомагають компанії готувати фінансові звіти, як правило, для внутрішнього використання, хоча деякі продукти можуть створювати звіти та контрольні журнали, необхідні для нормативних вимог. Видимість функцій звітності у фінансових даних ERP допомагає організації ухвалювати рішення та прогнози щодо своїх фінансів на основі даних. Функції бізнес-аналітики (BI) та аналітики дають компанії чіткіше уявлення про її дохід. Приладні дошки можуть відображати фактичні та очікувані продажі, витрати та іншу фінансову інформацію. Представлення даних у графічному форматі допомагає менеджерам швидко зрозуміти фінансовий стан організації.
    • Податковий менеджмент. Цей функціонал, доступний в деяких ERP, зберігає податкові налаштування ERP-системи та надає функції податкової звітності та аудиту. Це дозволяє організації збирати податкову інформацію з усіх своїх фінансових документів в єдине сховище. Він також генерує звіти, необхідні компанії для подання податків.

    Аналітичні та планові функції побудовані на фундаменті бухгалтерського обліку.

    ПЕРЕВАГИ

    Модуль фінансування ERP допомагає прискорити фінансові процеси підприємства та пропонує управління доходами та витратами, що яке піддається аудиту. Це також дозволяє компанії чіткіше повідомляти фінансову інформацію зовнішнім сторонам – постачальникам, клієнтам, інвесторам тощо. До інших переваг можна віднести наступне:

    • Фінансова прозорість. Інформаційні панелі (дашборди) та звіти надають авторизованим користувачам інформацію, необхідну для розуміння фінансової звітності своєї компанії.
    • Підвищення продуктивності. Тільки-но компанія автоматизує свої ручні та трудомісткі фінансові процеси, продуктивність покращиться.
    • Зменшення кількості людських помилок. Бухгалтерських помилок, включно з помилками при введенні даних, легше виявити і уникнути.
    • Краще обґрунтоване планування та бюджетування. Функціонал аналітики та звітності допомагає компанії прогнозувати витрати й доходи та створювати більш точні бюджети.
    • Відстеження та систематизація фінансових документів. Цифровий формат означає меншу ймовірність загубити або втратити документи. Крім того, документи зберігаються в належному місці автоматично.
    • Немає пропущених платежів. Функція кредиторської заборгованості сповіщає компанію про майбутні платежі. Компанія також може здійснювати платежі автоматично.
    • Централізація. Компанія може отримати доступ до своєї фінансової інформації в одному місці.
    • Інтеграція. Оскільки фінансові модулі ERP інтегруються з іншими модулями ERP та бізнес-системами, організація має доступ до ключових даних, таких як показники продажів та маркетингові бюджети.

    ВАРІАНТИ ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСОВИХ МОДУЛІВ ERP

    Ось кілька прикладів з використання модулів фінансового блоку ERP.

    • Кредиторська заборгованість: Обробка рахунків-фактур, управління коштами та звірка банків.
    • Дебіторська заборгованість: Виставлення рахунків, подовження кредиту та узгодження рахунків-фактур з отриманими коштами.
    • Визнання доходузапис доходу, отриманого з часом, а не в одній транзакції. Суворі правила вимагають, щоб цей дохід був належним чином визнаний у головній книзі та звіті про прибутки та збитки.
    • Примирення: Автоматичне узгодження розбіжностей в облікових записах, щоб уникнути затримок у закритті щомісяця.
    • Колекції: Аналіз дебіторської заборгованості та рахунків клієнтів для виявлення платіжних ризиків та виконання заходів щодо стимулювання своєчасного стягнення.

    ПОСТАЧАЛЬНИКИ ФІНАНСОВИХ МОДУЛІВ ERP

    Ринок ERP складається з низки постачальників, що пропонують системи, призначених для компаній різного розміру, від малого та середнього бізнесу до великих підприємств. Українська компанія BusinessJetPro пропонує рішення BJet ERP, орієнтоване на невеликі компанії. Запрошуємо до ознайомлення!   #бізнес #business #ERP #CRM #Odoo #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C