7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #18 – BJET
test-drive

registration

    Name *

    Surname *

    Email *

    Company name *

    Phone number *

    Choose ready-to-go solution *

    Thank you for registering!

    We will send a confirmation email in a few minutes. If you have not received our email, please contact us at info@bjetpro.com.

    Close

    back

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #18

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #18

    І ПРАЦІВНИКІВ БРАКУЄ, І БЕЗРОБІТТЯ ВИСОКЕ…

    В Україні зросла кількість підприємств, які відчувають посилення проблем із пошуком персоналу.

    Про це розповіла виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків під час презентації в Укрінформі щомісячного опитування українського бізнес-середовища «Економічні тенденції з точки зору бізнесу під час війни. Квітень 2023».

    «31% опитаних підприємств відмічають проблеми із пошуком персоналу», – сказала експерт. У квітні частка бізнесів, що відчули брак кваліфікованих працівників, зросла до 26,9% з 19,9% у березні. Водночас поменшало роботодавців (з 7% до 4,9%), які повідомили, що їм легко знайти некваліфікованих працівників.

    Цікаво, що озвучений дефіцит належних кандидатів не є результатом стрімкого зростання штатів. Насправді підприємства не поспішають із збільшенням персоналу. Планують зростання кількості працівників лише 5,6% (проти 8,3% у березні). Тоді як вже понад 91% не очікують змін у зайнятості (у березні таких було 88,3%).

    При тім суто арифметично на ринку України немає дефіциту робочої сили. Скажімо, за оцінкою НБУ, на кінець минулого року рівень безробіття становив 21,1%.  

    ТОП 1000 КОМПАНІЙ: ЧИМ І ДЕ ВОНИ ЗАЙМАЮТЬСЯ

    Фахівці YouControl проаналізували склад 1000 найбільших компаній України, кожна з яких торік згенерувала як мінімум 1,25 млрд. грн. чистого доходу (разом – майже 6 трлн грн, понад половину загального обсягу доходів усіх підприємств країни).

    За обсягом чистих доходів, перше місце займає нафтогазовий сектор (21% від загальних доходів топ 1000), на другому — електроенергетика (17,3%), далі — роздрібна торгівля (8,3%), сільське господарство (8,1%), харчова промисловість (7,7%), металургія (7%), транспорт і логістика (4,2%), гуртова торгівля (4,1%), тютюнове виробництво (3,1%), фармацевтика (2,8%).

    Друга десятка секторів економіки за доходами виглядає так: хімпром (2,7%), торгівля автотранспортом (2,4%), вуглепром (1,8%), машинобудування (1,6%), ІТ (1,3%), телекомунікації (1,2%), коксохім (1,2%), будівництво (1%), деревообробка (0,6%), фінанси (0,5%).

    Усі підприємства наступних десяти секторів економіки згенерували лише 1,9% доходу топ 1000.

    Географічно близько 51,5% від загального обсягу доходів топ 1000 сконцентровано в компаніях зі столичною «пропискою». Окрім Києва із 405 компаніями, ще 26% доходів генерують 259 великих підприємств, які юридично знаходяться в промислових центрах Дніпропетровської, Київської, Львівської та Одеської областей. Подальший перелік областей реєстрації підприємств, що потрапили до ренкінгу, включає Запорізьку, Волинську, Полтавську та Черкаську області. Найменше великих компаній знаходиться в Закарпатській (10), Чернігівській (8) та Чернівецькій (8) областях.  

    PROZORRO ЗБІЛЬШУЄ КІЛЬКІСТЬ КОНКУРЕНТНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

    Система Prozorro збільшує кількість конкурентних закупівель, зокрема, у квітні було проведено 20 тис. таких тендерів.

    Про це повідомив генеральний директор ДП “Прозорро” Микола Ткаченко.

    «У квітні ми вийшли на показник у 76%. Якщо минулого місяця замовники всього провели закупівель на 76 млрд. грн, то 52 млрд. з них пройшли через конкурентні закупівлі в Prozorro. Мова йде про 20 тис. тендерів, в яких взяли участь 8 тис. підприємств», – сказав Ткаченко. За його словами, система Prozorro дедалі більше адаптовується до війни: скорочуються строки проведення процедур, відкриваються дані, які не є чутливими, розвиваються інструменти для простих та ефективних закупівель, як от Prozorro Market.  

    ПРОГРАМА «5-7-9%»: 30 МЛРД. ГРН. КРЕДИТІВ ІЗ ПОЧАТКУ РОКУ

    «З початку 2023 року банки видали бізнесу 8,5 тис. кредитів на 30 млрд. грн. Від початку дії програми (лютий 2020 року) було видано 61,6 тис. кредитів на 197 млрд. грн», – йдеться в повідомленні Міністерства економіки України.

    Зокрема, минулого тижня понад 400 бізнесів за урядовою програмою отримали кредити на загальну суму 1,8 млрд. грн. Наголошується, що найбільше підприємці взяли антикризових кредитів – 62 млрд. грн. та на антивоєнні цілі – 55 млрд. грн. На рефінансування попередньо отриманих кредитів було видано 28,6 млрд. грн, на інвестиційні цілі – 12,6 млрд. грн.

    Окрім того, аграрії отримали 30,2 млрд. грн. кредитних коштів на підтримку своєї діяльності, торговельні компанії взяли 1,5 млрд. грн. кредитів для поповнення обігових коштів.

    Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють у сферах сільського господарства (54%), торгівлі та виробництва (23%), промислової переробки (13%). На сьогодні участь у програмі беруть 45 банків, найбільшу кількість кредитів видали ПриватБанк (27 тис.), Ощадбанк (9,3 тис.) та Райффайзен Банк Аваль (5,3 тис.)  

    ІЗ ПОЧАТКУ РОКУ УКРАЇНА ЕКСПОРТУВАЛА ТОВАРІВ НА $13,3 МІЛЬЯРДА

    Упродовж січня–квітня 2023 року Україна експортувала товарів на 13,3 млрд. дол., в тому числі у квітні – майже на 3,04 млрд. дол.

    Про це повідомляє Державна митна служба.

    Згідно з оприлюдненими даними, з початку року українські товаровиробники експортували продукції на 13,334 млрд. дол., в тому числі у квітні – на 3,036 млрд. дол. Порівняно з торішнім показником обсяг експорту зменшився на 20%.

    Обсяг імпорту у грошовому вимірі за січень–квітень становив 20,342 млрд. дол. (у квітні – 4,806 млрд. дол.) Це на 21% більше від показника за звітний період минулого року. Сальдо зовнішньоекономічної діяльності упродовж січня–квітня 2023 року сягнуло -7,007 млрд. дол. проти -252 млн дол. рік тому.

    У структурі експорту та імпорту переважну частку займають країни ЄС – відповідно, 62% та 52%.  

     

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C