7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #30 – BJET
test-drive

registration

    Name *

    Surname *

    Email *

    Company name *

    Phone number *

    Choose ready-to-go solution *

    Thank you for registering!

    We will send a confirmation email in a few minutes. If you have not received our email, please contact us at info@bjetpro.com.

    Close

    back

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #30

    Важливі новини бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, #30

    Карткові перекази – обмежать

    Як повідомила 8 лютого 2024 року перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, Національний банк напрацьовує проєкт рішення про обмеження карткових переказів і введення граничних лімітів переказу готівкових коштів через термінали самообслуговування.

    Наступного дня причини підготовки такого рішення обгрунтував у своєму Telegram-каналі голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. 

    За його словами, попри успіхи у сегменті безготівкових платежів діють окремі схеми для здійснення заборонених видів господарської діяльності, зокрема:

    • незаконної організації та проведення азартних ігор;
    • легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом;
    • шахрайські схеми з використанням «фішингу»;
    • використання віртуальних активів для проведення «сірих»/ «тіньових» фінансових операцій.

    За інформацією Гетьманцева, безготівкові операції у легальному сегменті азартних ігор зросли з 4 млрд. грн. (у 2022 році) до 83 млрд. грн. (у 2023 році), а загальний оборот збільшився до 207 млрд. грн. (у 2023 році) проти 14 млрд. грн. (у 2022 році).

    На підтримку підприємців анонсували 40 млрд. грн з бюджету

    У цьому році з бюджету на стимулювання економічної активності та допомогу українським підприємцям уряд виділить близько 40 млрд. грн.

    Таке рішення ухвалили за результатами проведеної робочої наради з представниками Мінфіну, Міністерства економіки, Офісу президента та народними депутатами, – повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Telegram.

    У межах стимулювання також пропонують розширювати програму  єРобота, пільгове кредитування. 

    “Створюємо нові індустріальні парки. Запускаємо більше проєктів страхування інвестицій від воєнних ризиків. Будуємо нову експортно орієнтовану економіку”, – написав прем’єр.

    Штрафи за відсутність 4% персоналу з інвалідністю

    За невиконання нормативу з працевлаштування людей з обмеженими можливостями обсяг нарахованих штрафів перевищив план зі стягнення санкцій у 34 рази. 

    Про це повідомив Олексій Мірошниченко, президент Конфедерації роботодавців України у колонці для NV Бізнес.

    “Держава на 260% перевиконала план зі штрафів за порушення норми з кількості прийнятих на роботу осіб з інвалідністю: замість запланованих на 2023 рік 116 млн грн було стягнуто 417 млн грн., – пише президент Конфедерації роботодавців.

    “Але на „цьому досягненні“ справа не зупиняється, – продовжив Олексій Мірошниченко. – Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю розраховує отримати за підсумками 2023 року ще 3,5 млрд грн штрафів – на таку суму бізнесу виставлено судові позови по всій країні. Причина претензій до бізнесу – невиконання нормативу залучення на ринок праці фахівців з інвалідністю на рівні 4% від загальної чисельності персоналу”.

    Ситуація неоднозначна… З одного боку, критики розглядають її як один із елементів загального тиску державних інституцій на бізнес, тому обурюються. А з іншого – бізнесу варто розуміти: в умовах тривалої повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю неабияк зросла і, на жаль, продовжить зростати. Тож надалі держава неминуче більше, ніж раніше, контролюватиме дотримання нормативів з працевлаштування цих українців та українок.

    Оприлюднено нові довідники податкових пільг

    ДПС на своєму вебпорталі оприлюднила оновлену версію довідника пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов’язкових платежів. Версія створена станом на 30 січня 2024 року.

    Довідник містить перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, а також початок та кінець дії пільг.

    Остання версія довідника розбита на дві частини:

    • Довідник № 122/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету станом на 30.01.2024 року;
    • Довідник № 122/2 інших податкових пільг станом на 30.01.2024 року.

    Чи може юрособа на ЄП надавати й отримувати благодійну допомогу?

    Якщо коротко, то відповідь ствердна. Спеціалісти ДПС в оприлюненому роз’ясненні констатують, п. 291.5 Податкового кодексу, автори визначили обмеження, відповідно яким суб’єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи.

    Мова про перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

    Оскільки серед цих обмежень немає заборони щодо благодійності, (також щодо надання безповоротної допомоги військовим) юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи можуть здійснювати благодійну діяльність. Заразом юрособи можуть і отримувати благодійну допомогу у разі досягнення цілей, передбачених Законом № 5073-VI відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 цього Закону.

    Порушене в роз’ясненні питання цікавить багатьох представників МСБ в умовах, коли відповідальний бізнес масово залучений в ті чи інші благодійно-ворлонтерські проєкти. Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 108.01.04 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua.)

    184 моделі автомобілів, за які треба платити податок у 2024 році

    Мінекономіки опублікувало перелік моделей авто, що підпадають під транспортний податок в 2024 році. До нього увійшли 184 моделі таких марок як Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Jaguar, Land Rover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rivian, Tesla.

    Розмір указаного податку на рік – 25 тис. грн (за автомобілі віком до 5 років та вартістю від 375 мінімальних зарплат). Його платять:

    – фізичні особи – протягом 60 днів після отримання повідомлення від податкового органу;

    – юридичні особи – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

    Розрахунок середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком проводиться відповідно до п. 267.2 ПКУ за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів.

    Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році, можна скачати з сайту Мінекономіки у файлі в форматі xslx.

    Три кроки: базові поради, як залучити фінансування для стартапу

    Процес фандрейзингу — це завжди великий челендж. Ідеального рецепта “як отримати інвестиції”, не існує, проте можна збільшити свої шанси та прискорити фандрейзинг, пише Андрій Тимовський, молодший партнер у венчурному фонді Roosh Ventures.

    В основі класичної структури аналізу стартапів і прийняття рішень венчурного фонду на ранніх стадіях (Pre-Seed, Seed, Series A) лежить три питання: 

    • Наскільки великий ринок адресує компанія?
    • Чи дійсно рішення команди розв’язує проблему користувачів?
    • Чому ця команда ідеально підходить для розв’язання цієї проблеми?

    Ознайомитися з розгорнутою статтею можна в колонці Liga.net.

    Коротко підсумуємо — чого ж венчурні інвестори очікують від стартапів? 

    Ключ до успішного фандрейзингу — це ідея, яка розв’язує глобальну проблему у новий спосіб (або знаходить певну проблему, яку взагалі ніхто не адресує), і команда, яка проаналізувала ринок та має глибоке розуміння, як задовольнити своїх потенційних клієнтів і створити продукт з можливістю подальшого масштабування. Якщо ви можете “закрити” ці фактори та аргументовано продати себе під час пітчингу, то отримати фінансування від венчурного інвестора на ранніх стадіях точно буде значно легше.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C