7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #33 – BJET
test-drive

registration

    Name *

    Surname *

    Email *

    Company name *

    Phone number *

    Choose ready-to-go solution *

    Thank you for registering!

    We will send a confirmation email in a few minutes. If you have not received our email, please contact us at info@bjetpro.com.

    Close

    back

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #33

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    7 бізнес-новин. Дайджест від BJet, 33

    Що очікувати в економіці України у 2024–2025 роках

    Розповідають економісти з Goldman Sachs та Oxford Economics.

    За прогнозами Євгенії Слєпцової з Oxford Economics, цьогоріч гривня торгуватиметься в діапазоні 39–41 грн/$. 50 грн/$ можливо лише, якщо підтримка Заходу значно зменшиться. Крім того, експертка додає, що за відсутності значних геополітичних потрясінь ціни та попит стабілізуються.

    Ендрю Матені з Goldman Sachs зазначає, що прогноз зростання українського ВВП на 2024 рік – 4,5%. 

    До кінця року в Україні працюватимуть не більш ніж 5 млн. осіб

    3,5–4 млн. українців, які нині працюють, може забракнути для відбудови економіки. Така ситуація складеться, враховуючи те, що 2 млн. людей вийдуть з ринку праці через вік. Найбільший кадровий голод цьогоріч очікують в промисловому секторі.

    Сучасному поколінню українців доведеться довше працювати у старості, – повідомляє Мінсоцполітики. Нині кількість працюючих і пенсіонерів вже складає 1 до 1, – заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович. Для того, щоб збільшити принаймні до 40% заміщення заробітку пенсією для пенсіонерів, вже сьогодні потрібно ще приблизно 6 млн. зайнятого в економіці населення.

    Як змінився ринок праці впродовж трьох років

    Як розповів гендиректор robota.uа Валерій Решетняк на форумі «Надлюди» від Forbes, насьогодні кількість вакансій – більша, ніж до вторгнення. На robota.ua до 2022 року їх було близько 102 000, зараз – 106 000 – 108 000. 

    Головним викликом залишається дефіцит кваліфікованих кадрів. Його відчуває 75% компаній. Тому 54% бізнесів перерозподіляють обов’язки в колективі.

    Шукачі праці хочуть більші зарплати, ніж їм готові виплачувати. Нині працівники чекають на 22 700 грн, тоді як пропозиція становить 19 600 грн. (принаймні такою є середня публічна пропозиція на цій рекрутинговій платформі).

    Подібний відсоток дефіциту кадрів наводить і Європейська бізнес-асоціація: згідно з дослідженням ринку праці України від ЄБА, 74% компаній відчувають дефіцит кадрів. Як наслідок, рівень заробітної плати у 2024 році планують підвищити 72% опитаних компаній.

    За рік роботи Brave1 учасники отримали 186 грантів на $3,2 млн.

    Кластер оборонних технологій Brave1 став defense-tech екосистемою з понад 900 інноваторами, які створили більш ніж 1600 розробок.

    Про це повідомив міністр цифрової політики Михайло Федоров. 

    Зокрема, понад 300 розробок створено у сфері БпЛА, понад 200 розробок – це роботизовані наземні комплекси, більш як 200 – зі сфери штучного інтелекту ШІ та ще понад 100 – засоби РЕБ/РЕР.

    Різниця у споживчих настроях поколінь – до уваги бізнесу

    Більшість молоді не готова відкладати життя на потім, а хоче жити тут і зараз, йдеться у глобальному дослідженні Gradus Research. Про це зазначили 73% представників покоління Z (2000 рік народження й пізніші). ㅤ 

    Водночас абсолютна більшість покоління X (45+ років) та міленіалів (25-44 роки) переконані, що нині не час для нераціональних покупок і краще зосередитися на збереженні коштів – про це зазначили 77% та 72% респондентів відповідно. ㅤ 

    Найбільше представники усіх трьох поколінь економлять на розвагах та відпочинку, відвідуванні закладів харчування та купівлі побутової техніки й електроніки. Водночас молодь економить менше, якщо порівняти з відповідями інших поколінь українців.

    Парламент створює “клуб білого бізнесу”. Оцінки експертів – суперечливі

    Законопроєкт №11084 про так званий “клуб білого бізнесу” у першому читанні ухвалила Верховна Рада.

    “Якщо підприємець відповідає простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище середнього по галузі та вищий за середні по галузі рівень заробітної плати, податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюється”, – пояснює народний депутат Ярослав Железняк.

    Тим часом впровадження ідеї “клубу білого бізнесу” викликало чимало критики в соцмережах та публікаціях експертів. Зокрема, Володимир Дубровський, старший економіст CASE-Ukraine, фахівець Економічної експертної платформи, у колонці в “Економічній правді” зазначає: 

    “Як би не намагався добросовісний платник виконувати законодавство, він все одно може бути звинувачений у недоплаті податків з відповідними наслідками, якщо тільки не “домовиться” з податковою. Саме тут лежать корені протистояння справді “білого” бізнесу та податкової. 

    На тлі цього, створення “клубу білого бізнесу” не призведе до посилення довіри між бізнесом та податківцями, більше того, створить ще більшу сегрегацію підприємців, нові корупційні схеми, та головне – послабить позиції бізнесу у боротьбі за цивілізовані податкові відносини”.

    Російському 1С – курс корабля. Експерт прогнозує тотальну заборону

    “Якщо ви взялись активно обговорювати заборону Telegram в Україні за наявності 1С, про таке ігнорування справжньої великої проблеми англійці зазвичай кажуть: слон у кімнаті”, – пише у статті для NV.Бізнес Дмитро Павленко, партнер Deloitte Ukraine, керівник податково-юридичної практики.

    “Сьогодні, через понад два роки повномасштабної війни, не менше 70% українського ринку бухгалтерського програмного забезпечення займають російська 1С та десятки її клонів. Наприклад, польський BAS. Це створює, зокрема, і ризик витоку чутливих даних до ворога. Адже облік може багато розповісти про специфіку діяльності бізнесу, його роль для держави, динаміку розвитку чи занепаду, втрати та руйнування. Власне, це і є його завдання”.

    “Така загроза є неприйнятною, – продовжує автор статті. – Необхідно працювати над тим, щоб знизити частку ворожого ПЗ на ринку до нуля… Війна триває у п’яти вимірах: на суші, у повітрі, на воді та під водою. А ще – у кіберпросторі. Бухоблік у масштабах всієї економіки – це складова інформаційної та кібервійни. Яка теж має закінчитися на користь України”.

    “Нова заборона 1С буде тотальною, унеможливить її подальше клонування та розширення географії”, – прогнозує експерт експерт ринку і рекомендує бізнесу діяти проактивно, замінювати російську систему обліку на альтернативні рішення за своїм планом нині, замість під діяти примусом держави завтра.

    Україна вже отримала 4,5 млрд. євро в межах перехідного фінансування, передбаченого Ukraine Facility.

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C